Balkansko prvenstvo je bilo test za evropsko

Balkansko 2013Petnajstič so se na svojem prvenstvu zbrali tekmovalci balkanskih držav. Slovenci so se na njem borili drugič. V črnogorski Bar jih je odpotovalo pet. V ospredju so bili tokrat mladinci, katere proti koncu septembra čaka evropsko prvenstvo. Črnogorsko obmorsko mesto je bilo prizorišče tekmovanj v borbi in tehniki.

1236140_10202031478210768_1938737872_n»Balkansko prvenstvo je bilo namenjeno temu, da testiramo mladince pred evropskim prvenstvom v Portu. Moj namen je bil tudi, da kandidiram za tehničnega direktorja balkanske zveze in da pripeljem tovrstno tekmovanje v Slovenijo. Za organizacijo tekmovanja v prihodnjem letu sta se potegovali še Albanija in Srbija. Slednja je kasneje odstopila od organizacije. Na skupščini se je vodstvo zveze odločilo, da organizacijo dodeli Sloveniji, mene pa izbralo za tehničnega direktorja. Same borbe so pokazale, da moramo dodatno delati v taktičnem pogledu. Peša pokrivanje, oziroma blokade. To moramo dodelati do začetka EP. Finale pri Pungartnikovi in Motalnu smo izgubili zaradi slabše koncentracije, pri Voglarju pa se pozna, da se vrača po težki operaciji hrbtenice. Odlično se je boril Patrik Divkovič, ki je postal prvak Balkana. Prvi dve borbi je suvereno zmagal, v finalu pa je dobil zelo napeto borbo proti borcu iz Črne Gore«, je po vrnitvi iz tekmovanja povedal Kristijan Kovačič.Kristijan v Baru

Mladinska reprezentanca, v kateri je dvanajst tekmovalcev, se je danes zbrala na dvodnevnih pripravah v Ljubljani. To so zadnje skupne priprave pred odhodom v Porto. Matic Motaln, eden izmed reprezentantov, ki bo tekmoval na Portugalskem, je povedal: » V zadnjem mesecu smo trenirali dvakrat na dan, zato menim, da sem za evropsko prvenstvo dobro pripravljen. Želja je medalja. Zadnji test je bil v Baru, kjer sem bil tretji, borbo pa sem izgubil zaradi slabše koncentracije. To bo moje prvo evropsko prvenstvo. Kar se tiče konkurence na Portugalskem, poznam srbskega predstavnika, s katerim sem bil na pripravah v Skradinu. V moji kategoriji je prijavljenih 45 tekmovalcev«.

Na balkanskem prvenstvu je v borbah tekmovalo 295 posameznikov, ki so zastopali deset držav. Za tekmovanje v tehniki se jih je odločilo 99, oziroma je bilo v tem delu balkanskega prvenstva prisotnih šest držav. Največ uspeha so imeli srbrski tekmovalci, za njimi pa turški in romunski.