Domov z medaljo v žepu

stipe-jarloni-_o-660x330V bahrainski Manami je potekalo šesto mednarodno tekmovanje v taekwondoju, ki je v to malo otoško državo v bližini južnega dela perzijskega zaliva, privabilo okoli 350 posameznikov iz 35 držav. Med njimi je bilo veliko 2c00c444a15311e3b76e126830c1a143_8takšnih, ki so se za udeležbo na turnirju odločili zaradi morebitne osvojitve točk za svetovno lestvico, saj ima to tekmovanje status G1 turnirja. Med njimi sta bila dva Slovenca – Anita Kaltak in Jure Pantar. Naš reprezentant do 63 kilogramov je upravičil vlogo drugega nosilca, saj je turnir končal na drugem mestu! Pantar je bil v prvem krogu prost, potem pa: » Sem v prvi borbi premagal tekmovalca iz Saudske Arabije s 13:1. Drugo borbo proti domačinu sem dobil s 5:1. Sledila je polfinalna zmaga proti Kazakstancu s 14:1. V finalu sem izgubil proti jordanskemu nasprotniku z 8:3. Kar se tiče celotne turneje sem prepričan, da je bila uspešna. Domov se vračam z dobrimi desetimi točkami za WTF lestvico. Še vedno pa sem jezen na poraz v Egiptu, kjer sem bil phoca_thumb_l_377926_302441723113199_195660413791331_1141929_2089630210_noškodovan v borbi za medaljo. V Fujiri sem dobro oddelal dve borbi. V tretji, ko je šlo za medaljo, sem bil poražen z 9:0 od zelo visokega korejca. To je bil eden izmed razlogov, da smo se odločili, da v Bahrainu ponovno nastopam v kategoriji do 63 kilogramov, torej v tisti kategoriji, v kateri sem tekmoval tudi v Egiptu. Izkazalo se je, da smo naredili pravo potezo. Sem si pa kar resno poškodoval gleženj. Sedaj sem pojedel kosilo in grem na urgenco«, je po koncu tekmovanja iz Bahraina sporočil Jure Pantar. Anita Kaltak je dodala: »Vsi trije turnirji so bili zeloKaltak močni. S svojimi borbami nisem zadovoljna, saj bi lahko bilo boljše. Še posebej sem razočarana nad borbo v Fujiri, ko sem izgubila dvoboj za bronasto medaljo. Ugnala me je južna korejka. Je pa res, da je bila to moja najboljša predstava od vseh treh turnirjev. Veliko pa velja tudi dejstvo, da sem sedaj bogatejša za kar nekaj novih izkušenj.«

Kar se tiče tekmovalnega dogajanja v Sloveniji, bo po odprtem prvenstvu Slovenije, ki je bilo v Mariboru, sedaj živahno v Šmartnem pri Litiji. Naslednjo nedeljo bo v dvorani Pungrt potekal Pokal Šmartno Litija 2014. Do danes se je na enodnevni turnir prijavilo skorajda 200 taekwondoistov. Teden kasneje bo nekaj naših najboljših tekmovalcev sodelovalo na odprtem prvenstvu Nizozemske. Ker ima turnir oznako G2, bo šlo za eno najmočnejših tekem svetovnega pokala v tem letu, oziroma za najmočnejšo v Evropi. Tisti, ki bodo v Eindhovnu prišli do konca, bodo tudi na letošnjem evropskem prvenstvu med glavnimi kandidati za zlato medaljo.