Drugi dan tekme svetovnega pokala v nemškem Bonu bo izmed slovenske peterice nastopila Dunja Lemajić, ki tekmuje v kategoriji do 67 kilogramov. Žreb ji je za današnje tekmovanje izmed 26-terice Logo_PCpotencialnih nasprotnic namenil tako rekoč vrstnico in staro znanko iz mladinskih vrst, Poljakinjo Jagodo Ulfig, ki spada v kategorijo premagljivih nasprotnic. Če bo Lemajićeva izpolnila svoje in naše želje, jo v drugem krogu čaka precej višja ovira, ki se skriva v prvi nosilki kategorije, v Francozinji Haby Niare. Če bo Dunja presenetila eno najuspešnejših bork v zgodovini taekwondoja, potem se ji odpirajo vrata vse do finala, v katerem se bi najverjetneje pomerila ali s Turkinjo Nur Tatar, ali pa z 12924477_573486976148476_7321945991146978086_nAzerbajdžanko Farido Azizovo. Zanimivo bo videti, v kakšni formi so tiste borke, ki so se uvrstile na olimpijske igre, saj morajo biti zelo pazljive pri načrtovanju optimalne pripravljenosti. Kako neuravnotežena je konkurenca v Bonu, je vidno iz sestave ženske kategorije do 59 kilogramov, v kateri se bo borilo le sedem taekwondoistk!

Lahko smo prepričani, da si Jure Pantar močno želi, da bi se vsaj enkrat v celi karieri lahko na tekmi svetovnega pokala pomeril v kategoriji, v kateri bi bilo manj kot deset udeležencev! Če bi bilo tako v Bonu, bi se glede na njegov dejanski učinek zavihtel v finale! A kaj, ko velja njegova primarna kategorija za najštevilčnejšo med vsemi! Za začetek tekmovanja v kategoriji do 63 kilogramov, v katero je bilo prijavljenih kar 58 posameznikov, bi se moral Jure Pantar udariti z Ukrajincem Vladyslavom Yarmachekom, a je dvoboj brez boja dobil Jure.     V drugem krogu je Jureta Pantarja testiral Anglež Bradly Sinden. V šestih minutah  ni bilo doseženih veliko točk. Napredovanja v tretji krog se je veselil naš reprezentant, ki je zmagal s 4:2. V dvoboju za uvrstitev v četrtfinale je bil Rus Shamsutdin Gamzatov  malce konkretnejši. Materialni učinek so predstavljale tri točke, medtem 12919696_573487206148453_6154427332427542477_nko Jure ni prišel do udarca, ki bi mu prinesel točke. Rusa je v polfinalu zaustavil Hrvat Lovre Brečić, ki je zmagal s 15:10. Brečić, ki je bil drugi nosilec kategorije, je tudi najbolj zadovoljen zapuščal borišče, saj je zmagal nato še v finalu, v katerem je s pomočjo zlate točke ugnal Azerbajdžanca Mahammada Mammadova.

Danes bo ob kategoriji, v kateri nastopa Lemajićeva, zanimivo dogajanje v kraljevski kategoriji do 80 kilogramov, kjer bo Aaron Cook poskušal upravičiti vlogo prvega nosilca. Anglež, ki trenutno vedri pod zastavo Moldavije, bo imel močna nasprotnika v rojaku Damonu Sansumu in Turku Yanusu Sariju.