Ekipno Hankuku, posamezno Mavričevi in Moharju

Na državnem prvenstvu so se zbrali ljubitelji tehničnega dela taekwondoja. Prizorišče najpomembnejšega slovenskega dp-tehnika-hankuktekmovanja v tehniki so bile Slovenske Konjice. Izmed sedmih sodelujočih klubov je zbral največ točk (76) Hankuk. Devet manj (67) so jih osvojili zastopniki Kanga. Na tretjo stopničko v skupnem seštevku pa so se povzpeli tekmovalci Šmartnega-Litije (39 točk). Za prikaz znanja je bilo na voljo 37 kategorij od posameznih do skupinskih s tremi tekmovalci. Naslov najboljše tekmovalke si je zagotovila Renata Mavrič (Kang), ki je zbrala 12,33 točke. Za njo sta se uvrstili Tija Dobrič (Kang) in Lejla Koljić (Hankuk). V moških dp-tehnika1kategorijah je do naziva najboljšega posameznika prišel naš najboljši posameznik Rok Mohar (Šmartno-Litija). Dosegel je 13,03 točke. Drugo mesto si je pritekmoval Alan Marinič (Hankuk), tretje, ki mu je prineslo bronasto medaljo pa Tomaž Zakrajšek (Kang). Najboljša posameznika prvenstva sta postala tudi državna prvaka v svojih kategorijah. Mavričeva je za svoj nastop med članicami A2 prejela 12,97 točke, dp-tehnika_nMohar pa prav tako v kategoriji A2 (člani med 31 in 40 let) 13,43 točke. Za njim se je uvrstil Zakrajšek (12,67), ki je skupaj z Mavričevo postal državni prvak v parih nad 18 let ter s Tekavčičem in Todičem med moškimi ekipami nad 18 let. Slednji postaja vse bolj konkurenčen najboljšim saj je z 12,24 zmagal v kategoriji A1. V najštevilčnejših ženskih kategorijah (mladinke od 15 do 17 let) in v U14 je prvo mesto osvojila Nuša Urnaut (Red Power), ki je dosegla 12,26 točke, oziroma Tija Dobrič (Kang), ki so ji sodniki namenili 11,67 točke.