Favoritom se ni izšlo po načrtih

bannerlogonewverPrvi dan turnirja za Veliko nagrado v taekwondoju, ki ga organizirajo v angleškem Manchestru, so sejemsko dvorano, v kateri se je navkljub odmevnemu športnemu dogodku zbralo le slabih 1000 gledalcev, IMG_0024najbolj zadovoljni zapuščali trije zmagovalci. V ženski kategoriji do 49 kilogramov je to bila Brigida Enrique Yague iz Španije, v kategoriji nad 67 kilogramov Rusinja Olga Ivanova, v moški nad 80 kilogramov pa ob navdušenju domačega občinstva Mahama Cho.

Slovenija je imela v ognju dva orožja. Nušo Rajher in Ivana Trajkovića. Oba sta doživela enako usodo. V drugem krogu sta lovila majhno prednost nasprotnikov, a jima je za preobrat zmanjkalo časa. Nuša Rajher je najprej premagala Ano Bajić (Srbija) s 7:2, nato pa je izgubila proti Nizozemki Reshmie Shari Oogink z 2:4. Ivan Trajković je v prvem krogu premagal tekmovalca iz Slonokoščene obale. Saint Nom Firmin Zokou je izgubil s 3:9. V drugem krogu je Trajkoviča ugnal njegov stari znanec iz Nemčije, Volker Wodzich. Rezultat je bil 7:4. Jutri bo na blazine športnega veledogodka v Manchestru stopila še naša zadnja borba Franka Anić, ki je pred dvobojem s 2012-08-10 21.02.04Hrvatico Matijaševićevo povedala: »Tukaj so najboljše svetovne borke. Zato ni slabih nasprotnic. Žreb je znan, jaz pa bom dala vse od sebe, da pridem do zmage. Čeprav sem bila na svetovnem prvenstvu v boljši formi, bi bilo za konec leta lepo, da zaokrožim zlato medaljo iz odprtega prvenstva ZDA in bronato medaljo iz svetovnega prvenstva. Upam, da bom jutri znova stopila na podij za zmagovalke. Petra dobroIMG_0109 poznam, saj sem se z njo večkrat borila. Nazadnje sem jo premagala na Odprtem prvenstvu Srbije. Mislim, da borba ne bo enostavna. Zmagala bo tista, ki bo bolj koncentrirana«.