Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Finale je bil čudovit dogodek

Evropsko prvenstvo do 21 let, ki se danes končuje v romunski Bukarešti, je po dosežkih slovenskih reprezentantov eno 083b3fee4978e7df56949f5d4117d9cbnajuspešnejših doslej. Za to oznako sta zaslužna srebrni Mark Stanič in bronasti Domen Pirc. Za prvim je fantastična sezona, saj je v njej na evropskih prvenstvih osvojil kar dve medalji. Posebno težo ima druga, novejša, saj je Stanič do nje prišel v manj poznani konkurenci. »Zavedal sem se, da gre za evropsko prvenstvo do 21 let. To je razlog, da sem začel turnir z malo manjšo mero samozavesti. Sem pa se zavedal, česa sem sposoben in sem zato vseeno ciljal na najvišja mesta.«

Štiri dvoboje je imel na prvenstvu v Bukarešti srebrni Slovenec. Nasprotnikov 12289478_10208404271966629_753524396789205787_nzvečine ni poznal. Da je bilo vse skupaj še nekoliko bolj dramatično, se je moral Stanič med dvoboji ubadati z bolečo nogo. »V prvem dvoboju je bil moj nasprotnik Grk. Thomasa Georgiadisa nisem poznal, saj gre za starejšega tekmovalca. Kljub temu sem borbo zmagal na suveren način in brez težav. V drugem krogu sem se pomeril z Avstrijcem Florianom Furtnerjem. V Daugavpilsu, na mladinskem evropskem prvenstvu, sem ga premagal v polfinalu. Takrat sem uspel osvojiti zlato točko. Tokrat sem bil bolj odločen in sem zato borbo zaključil predčasno. Sledil je odločilni dvoboj za medaljo proti Italijanu. Ivan Scala je bil neugoden nasprotnik, vendar mi je ob dobri taktiki uspelo še enkrat suvereno zmagati. Polfinale je bil zelo težak, saj me je v prvi rundi Turek Yildiz močno udaril v stegensko mišico. Rezultatsko sem ga lovil skozi vse tri runde. V želji po finalu sem ga le dohitel in zatem s pomočjo zlate točke tudi premagal. Sam finale je bil iz moje perspektive čudovit dogodek.  S Špancem Quesado Barrero sva oddelala dobro borbo. Na koncu sem mu moral priznati premoč,« je dogajanje v športni dvorani, v kateri je postal evropski podprvak do 21 let, v kategoriji do 74 kilogramov, še enkrat 12235131_516699185160589_1319847948877813778_npodoživel Mark Stanič: »Seveda že razmišljam za naprej. Znova imam v mislih sodelovanje in medalje na največjih tekmovanjih. Pravzaprav gre za želje, ki jih ima vsak borec. Vem, da bom ogromno treniral in poskušal doseči maksimum. Seveda so vse odločitve v rokah trenerjev«. Tem se Mark tudi zahvaljuje za pomoč, ki so mu jo nudili v pripravah na in na samem evropskem prvenstvu. V Bukarešti je imel veliko podporo v trenerju Zoranu Zariću, v selektorju reprezentance Miodragu Krnetiću in v ostali četverici reprezentantov, ki so v času njegovih borb z navijanjem poskrbeli, da je lažje prestajal krizne trenutke. Člani slovenske reprezentance do 21 let se bodo iz Bukarešte vrnili v jutrišnjih dopoldanskih urah, v Ljubljano pa bodo prispeli med 10 in 11 uro.