Herič Sirotka ponovil Pirčev dosežek

Predzadnji dan mladinskega svetovnega prvenstva, ki ga organizirajo v kanadskem Burnabyju, je bilo na programu 14502910_1306495696082137_3082756858997798687_ntekmovanje v dekliških kategorijah do 59 in 63 kilogramov, ter v fantovskih do 68 in 73 kilogramov. V kategoriji do 68 kilogramov nas je zastopal Klemen Herič Sirotka, katerega je v prvem krogu testiral Saudski Arabec Mustafa Rasheed Alsomali. Azijec je v drugi rundi sicer povedel z 0:2, vendar je Herič Sirotka njegovo prednost izničil v tretji rundi. Redni del dvoboja sta borca končala z neodločenim izidom 3:3. V dodatni rundi je Klemen prvi zadel za točko in po 15171289_1477978075560713_3752769695755342585_nnjeni zaslugi napredoval v 1/8 finala, kjer je bil njegov nasprotnik Afričan Eyad Barakat. Egipčan je povedel v prvem delu dvoboja. V drugi rundi je naš reprezentant izenačil. Na semaforju je bil rezultat 1:1 do same končnice dvoboja. V njem je Barakat uspel zadeti Klemnovo čelado in je zato napredoval med osem najboljših mladincev sveta v kategoriji do 68 kilogramov. Ta kategorija je bila sploh prva na prvenstvu, v kateri so medalje prejeli sami Evropejci. V finalu sta se pomerila Rus Sarmat Tcakoev in Ukrajinec Kostiantyn Kostenevych. Zelo dinamični dvoboj, ki je bil poln preobratov, je s 15:12 dobil Tcakoev. Bron sta si razdelila Azerbajdžanec Aliaskar Aliyev in Turek Ferhat male-59kg_final_2Muhammet Saroglu. Do medalje je prišla tudi Srbija. V dekliški kategoriji do 63 kilogramov je bila tretja Nadja Savković.

Zadnji dan svetovnega prvenstva bo tekmoval še naš zadnji predstavnik. To je Patrik Divković, ki se bo v kategoriji do 78 kilogramov v športnem centru Bill Copeland boril s Švedom Kamalom Hassanom.

Rezultati slovenskih tekmovalcev in njihov spored do konca prvenstva

Kategorija do 55 kilogramov

Žiga Korpar (Slovenija) : Austin Tran (ZDA) – (1:3, 0:3, 0:7) – 1:13

Kategorija do 59 kilogramov

Prvi krog

Tadej Pirc (Slovenija) : Alex Eugene Chan (Hongkong) – (0:0, 0:0, 3:1)

1/8 finala

Tadej Pirc (Slovenija) : Mohammadreza Jamshidi (Iran) – (2:0, 1:4, 0:4) – 3:8

Kategorija do 68 kilogramov

Prvi krog

Klemen Herič Sirotka (Slovenija) : Mustafa Rasheed Alsomali (Saudska Arabija) – (0:0, 0:2, 3:3) – 4:3– Zlata točka