Imamo mladinskega balkanskega prvaka

Medtem ko se je nekaj Slovencev v Varšavi potegovalo za kar se da visoke uvrstitve na mednarodnem prvenstvu Poljske, se je sedem tekmovalcev Red Powerja borilo na balkanskem prvenstvu v romunski Bukarešti. Pri svojem početju so bili zelo uspešni, saj so trije osvojili medalje! Do zlate in s tem do naslova balkanskega mladinskega prvaka je prišel Nik Auguštin! Slovenski potnik na Olimpijske igre mladih je v prvem krogu premagal Makedonca Damjana Trajkovskega. Sledila je zmaga s 24:10 proti Romunu Sergiu Muresanu. V polfinalu je Auguština testiral Bolgar Kristyjan Zlatev. Dosegel je tri, Nik pa devet točk! Na koncu je sledil še dvoboj za zlato medaljo. V njem je Nik Auguštin ohranil zbranost in proti Srbu Viktorju Puškiću zmagal s 4:1.

Tilen Ajhmajer se je boril v mladinski kategoriji do 73 kilogramov. Proti Kirilu Conkovu iz Makedonije je prikazal suveren nastop in zmagal z 19:4. Andrei Farcas iz Romunije je četrtfinalni dvoboj predal, tako da se je Tilen lahko začel veseliti medalje z balkanskega prvenstva. V polfinalu ga je zaustavil Moldavec Danila Lupolov, ki je dosegel sedem točk, medtem ko se je Ajhmajer zaustavil pri treh. Prva medalja za Slovenijo je bila na jubilejnem dvajsetem balkanskem prvenstvu delo člana Matevža Korena. Dve zmagi sta ga ponesli v polfinale, ki ga je žal moral zaradi bolečega narta predati. Ostali naši zastopniki (Siniša Todič, Nuša Urnaut, Matic Motaln in Vid Mohorič), so izgubili uvodne dvoboje.