Iran ima najboljše kadete na svetu

Prvo kadetsko svetovno prvenstvo, ki so ga organizirali v azerbajdžanskem Bakuju, so zaključili z ekipnim tekmovanjem. V obeh kategorijah, tako deški kot dekliški, sta se na prvo mesto povzpeli reprezentanci Irana, ki sta s tem dokazali, da imata med 2014-07-26_100966x_D3_1st-WTF-World-Cadet-Taekwondo-Championships_-800x478-800x47865-timi državami najbolj izenačeno reprezentančno vrsto. Štiridnevnega tekmovanja se je udeležilo 574 mladih športnikov, starih od 12 do 14 let. V štirih dneh so Iranci v deški kategoriji zbrali 82 točk. Do njih so prišli s po tremi zlatimi in srebrnimi medaljami, ter bronasto. Na drugo mesto se je uvrstila Rusija, kateri so zlata in tri srebrne medalje prinesle 53 točk. Tretja je bila Južna Koreja (tri zlate), četrte ZDA (zlata, bronasta) in peta Mehika (srebrna, dve bronasti). V ženski konkurenci je Iran zbral 74 točk (štiri zlate, srebrna). Turčija je na drugem mestu, za dve zlati in pet bronastih10553313_772792206119158_2720410790250663137_n kolajn prejela 62 točk. Kitajskemu Tajpeju (dve zlati in dve bronasti) na tretjem, sledita Rusija (dve srebrni, štiri bronaste) in Francija ( dve srebrni, bron). Kar se tiče naših sosednjih držav, se je Hrvaška v skupnem seštevku predvsem na račun zlate medalje, ki jo je osvojila Kristina Čerina, (v ženski konkurenci so hrvaške kadetinje dosegle še drugo in tretje mesto) uvrstila na visoko šesto pozicijo. Takoj za njo, si je sedmo mesto z zlatom in dvema bronoma zagotovila Italija.

Jeong-min Seo iz Južne Koreje je zmagal v kategoriji do 33 kilogramov in 10488400_772878099443902_6231635879961638856_nobenem postal »MVP« tekmovalec prvenstva, v ženski kategoriji pa je do tega laskavega naslova prišla  Tuğba Yilmaz, ki je bila najboljša v kategoriji do 51 kg. Najbolj borbena reprezentanca je postala ukrajinska, najbolj aktivno udeležbo pa si je zagotovil Azerbajdžan.

Kar se sodnikov tiče, so najboljši postali Nigerijec Peter Emmanuel Oghenejobo, Lim Teong Chin iz Singapura in Kanadčanka Susanne Maria Mitchell. Najboljša trenerja prihajata iz Irana. To sta postala Hossein Ali Naeimi (fantje) in Mahroo Komrani Najafabadi (dekleta).