Iz Mazovskega vojvodstva z dvema medaljama

Konec tedna je bilo v glavnem poljskem mestu Varšavi, Odprto prvenstvo (G1 turnir) te države v olimpijskem taekwondoju. Tako kot na zadnjih različicah, se je tudi letošnje udeležilo nekaj slovenskih tekmovalcev. Nekaj zadnjih dni je v in v bližini Towar športnega centra preživela četvericaAna Petrušić, Sandra Milosavljević, Patrik Divković in Ivan Trajković. Slednji je bil prvi nosilec kategorije do 87 kilogramov. Trajković je trikrat stopil na borišče in osvojil drugo mesto. Najprej je z devetimi točkami razlike ugnal Rusa Tsygankova. Nato je bil prepričljivo boljši (15:3) od Belorusa Smychkoua, v finalu pa ga je ustavil (8:17) Hrvat Šapina. »Z drugim mestom sem zelo zadovoljen. Dejansko so bili vsi trije dvoboji, ne glede na poraz v finalu odlični. V Varšavi sem izpolnil cilj – z osvojenimi točkami sem zbral maksimalnih 40 točk, do katerih lahko v enem letu prideš preko tekem G1 nivoja. S prvim dvobojem sem taktično najslabše opravil. A sem ga imel vseskozi pod kontrolo. Drugi je bil odličen. Tudi v finalu sem se taktično dobro boril, vendar mi ni uspelo osvajati točk. Mio in Mario, ki sta bila ob meni, sta mi zelo pomagala. Sedaj se bom v miru pripravljal na angleški Grand Prix. Do konca olimpijskega kvalifikacijskega ciklusa je na voljo še 500 točk. To je ogromno število. Zato sem sem odločil, da bom izpustil naslednjo tekmo Velikih nagrad, ki bo v Aziji. Zato se bom lahko res temeljito pripravil na enakovredno tekmo v Angliji, saj me do nje loči dober mesec dni,« je povedal Ivan Trajković, ki je na olimpijski lestvici na visokem sedmem mestu. Patrik Divković, naš drugi borec v kategoriji do 87 kilogramov, je v prvem krogu ugnal Francoza Nepvoua. V četrtfinalu je bil od njega s štirimi točkami prednosti boljši Španec Martinez. Druga slovenska medaljabronasta je bila delo Sandre Milosavljević. Tekmovalka Dragona, ki na mednarodnih turnirjih posega po vse višjih mestih je na borišče stopila štirikrat. Najprej je s točko prednosti premagala Španko Lamo, nato z 10:3 Poljakinjo Anisiewicz. V dvoboju za medaljo je s šestimi točkami prednosti slavila proti Hrvatici Beroš. V polfinalu je Milosavljevićevo s 23:11 premagala Avstrijka Mohammadi.