Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Južna Koreja je najuspešnejša država svetovnega prvenstva

Kvalifikacije za olimpijske igre mladihV štirih tekmovalnih dneh, kolikor je trajalo svetovno mladinsko prvenstvo, ki so ga organizirali v kitajskem Tajpeju, so imeli največ uspeha Južni Korejci, ki so osvojili največ točk tako v moški, kot v ženski kategoriji. Njihovim mladincem sta zlati medalji, srebrna in bronasti prinesli 63 točk, medtem ko so jih drugouvrščeni Rusi dobili z zlato, srebrnima in bronasto 54. Na tretje mesto se je s 44-imi točkami učvrstil kitajski Tajpej. Sledita  Iran in Italija, ki imata prav tako svetovnega prvaka.DSC_2777

Med mladinkami so imele Južne Korejke nekoliko manjšo prednost pred zasledovalkami. Zbrale so 49 točk (zlata medalja, dve srebrni in dve bronasti), medtem ko so se Iranke s srebrno medaljo zaostanka, zaustavile pri 42-ih točkah. Tretje so bile Britanke (41 točk), četrte Kitajke (36 točk), pete (prav tako 36 točk) Nemke.

Na tej lestvici ni Slovenije. So pa naši mladinci dvakrat za las zgrešili bronasto medaljo. Zadnji dan prvenstva so tekmovali trije. Klara Kadić, Matic Motaln in Domen Pirc. Kadićeva se je merila v kategoriji do 55 kilogramov. V prvem matickrogu je bila njena nasprotnica Kanadčanka  Evelyn Gonda, ki je zmagala z 11:1. Kategorija Matica Motalna je bila tista do 59 kgLory Naejus iz Gvadelupeja je moral priznati zmago mladega Mariborčana, ki je v drugi krog napredoval z izidom 18:5. Tam ga je čakal Indijec Bipul Kumar. Rezultat 7:6 je Motalna popeljal med šestnajsterico najboljših. Poljak Albert Millert je zmagal s 4:0. V kategoriji do 63 kg se je boril Domen Pirc. V prvem krogu je Danca Emila Sorensena premagal s pomočjo zlate točke. Sledil je dvoboj proti Italijanu Simoneju Crescenziju, ki pa je visoko zmagal. Rezutat je bil 12:3. Tako so naši mladinci zadnji dan prvenstva zbrali skupno tri zmage, v vseh štirih dneh pa je šesterica premagala devet nasprotnikov.pirc

Najboljši posameznik prvenstva je postal Chen Yu Wang iz kitajskega Tajpeja, ki je zmagal v kategoriji do 48 kg. Hrvatica Matea Jelić, ki je bila najboljša v kategoriji do 63 kg, pa je enak naslov osvojila v ženski konkurenci.

Afričani se ponašajo z najboljšo sodnico prvenstva. To je postala Emmanuella Ane iz Slonokoščene obale. Enak naslov so osvojili še Shu Hua Dai iz kitajskega Tajpeja, Walid Younes iz Švice, Coleux Thierry iz Nove Kaledonije in Seung Hwan Kim iz Združenih držav Amerike. Za najboljšega trenerja fantov je bil izbran Korejec Won-ho Lee, najboljša trenerka deklet pa je postala Lidija Katalinić Spolarić iz Hrvaške. Za borbeni duh je priznanje prejela Libija, za udeležbo pa Mozambik.

Rezultati zadnjega, četrtega dne MSP

Mladinke

Kategorija do 46 kg

3. mesto – Nahid Kiyanichandeh (Iran)  in Tamara Miquel (Španija)

Finale – Victoria Khan (Rusija) : Napaporn Charanawat (Tajska) – 3-2

Kategorija do 55 kgASP_7984

1. krog – Klara Kadič : Evelyn Gonda (Kanada) – 1:11

3. mesto –  Mahsa Jeddi (Iran) in Fatma Saridogan (Turčija)

Finale – Ivana Babić (Hrvaška) : Geum-byeol Lim (Južna Koreja) – 11-4

Mladinci

Kategorija do 59 kg

1. krog – Matic Motaln : Lory Naejus (Gvadelupe) 18:5

2. krog – Matic Motaln : Bipul Kumar (Indija) – 7:6

3. krog – Matic Motaln : Albert Millert (Poljska) – 0:41509788_837090042973645_1739015541_n

3. mesto – Reza Jafarpourzarrin Kolaei (Iran) in Albert Millert (Poljska)

Finale – Seok-bae Kim (Južna Koreja) : Nutthawee Klompong (Tajska)  – 7-1

Kategorija do 63kg

1. krog – Domen Pirc : Emil Sorensen (Danska) – Zlata točka

2. krog – Domen Pirc : Simone Crescenzi (Italija) 3:12

3. mesto – Hakan Kavurat (Turčija) in Simone Crescenzi (Italija)

Finale – Edival Pontes (Brazilija) : Soso Kvartskhava (Rusija) – 10:9 zlata točka