Kadeti odhajajo, prihajajo mladinci

S četrtim tekmovalnim dnem v bolgarski Sofiji zaključujejo s kadetskim svetovnim prvenstvom. Udeleženci tekmovanja počasi zapuščajo glavno bolgarsko mesto, v katerega prihajajo mladinci, ki bodo v naslednjem tednu tekmovali prav tako na svetovnem prvenstvu. Zadnji tekmovalni dan kadetskega prvenstva so bili na programu dvoboji v petih kategorijah. V deških do 49, 57 in do 61 kilogramov ter dekliških do 37 in nad 59 kilogramov. Slovenija je imela na boriščih dve dekleti. Oljo Bulatović in Teno Jakovino. Obema je bilo to prvo tako veliko prvenstvo.  Bulatovićeva se je borila proti Kazahstanki Nurayi Amangeldi, Jakovina pa proti Španki Adriani Jalon Ruiz. Nasprotnici naših reprezentantk sta bili boljši in sta v naslednji krog napredovali po dve rundah. Amangeldijeva je zmagala s 13:0 in 13:0, Ruizova pa s 15:2 in 19:10. »Iz rezultata se vidi, da je bila Ruizova precej boljša. A sem s prikazanim kar zadovoljna. Na svetovnem prvenstvu tekmujejo zares le najboljše. Na ostalih turnirjih so bile lažje nasprotnica. Vem, da se bom morala v prihodnje še bolj pripravljati. To je bilo moje prvo tako pomembno tekmovanje. Samo svetovno prvenstvo je bilo zelo dobro organizirano«, je dejala Tena Jakovina. Olja Bulatović je dodala: «Najbolj pomembno mi je bilo, da sem se borila. Vem, da bi lahko nekatere reči bolje oddelala. Dvoboj je pokazal, da  moram veliko delati na fizični vzdržljivosti. Ker smo vse dni spremljali dogajanje na boriščih, sem opazila nove kombinacije udarcev. Po vrnitvi domov se jih bom poskušala naučiti. Samo prvenstvo mi je bilo zelo všeč. Prvič sem bila v družbi deklet, ki so prišle v Bolgarijo iz meni neznanih držav.« Slovensko četverico kadetskih reprezentantov sta vodila Tomaž Zakrajšek in Goran Divković. Slednji je takole ocenil dogajanje v Sofiji: »Na vse skupaj gledam pozitivno. Vesel sem, da sta punci, kar se svetovnih prvenstev tiče, opravili krstni nastop. Olja je prvo leto kadetinja in se je borila, kolikor je zmogla. Prestopila je veliko stopnico. Kar se Tene tiče, je imela izjemno močno konurenco. »Težkašice« so bile izjemne. Če se ozrem na vse štiri naše udeležence prvenstva, so vsi dali od sebe, kar so sposobni. Zanje je bil že vstop v dvorano nekaj posebnega, saj je izjemno velika. Da ne govorim o osrednjem borišču, ki je bilo zares fascinantno in bi, ko bi se nanj povzpeli, trema zdelala tudi izkušenejše, starejše taekwondiste. Sedaj sledi nekaj počitka, septembra pa nadaljujemo tam, kjer smo se sedaj zaustavili.« Enak postopek čaka slovenske mladinske reprezentante. Ti so se danes zjutraj preko Hrvaške in Srbije odpravili proti Bolgariji. V reprezentanci so Ožbolt Molj (kategorija do 45 kilogramov), Nikolaj Bulatović (-55 kg), Miha Bradač (-63 kg), Luka Raškovič (-68 kg), Danaja Škofic (-49 kg) in Nika Rudolf (-63 kg. Mladinsko reprezentanco vodita trenerja Zoran Zarić in Luka Režek.