Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Kobal bronast na evropskem prvenstvu do 21 let

Zadnji dan evropskega prvenstva do 21 let, ki ga organizirajo v bolgarski Sofiji, se je izkazal Lucijan Kobal, ki je tekmoval v kategoriji do 87 kilogramov. Mladi Ljubljančan je opravil štiri dvoboje in si priboril bronasto medaljo. V prvem krogu je Šveda Deana Milovanovića premagal s 6:2. V drugem je s štirimi točkami višjo razliko (10:4) slavil proti Nemcu Aleksandru Keselju. Sledil je dvoboj za medalje. V njem je Kobal ugnal Rusa Rafaela Kamalova. Rezultat, ki mu je zagotovil najmanj bron, je bil 13:9. V polfinalu je sledil obračun z Ukrajincem Vladyslavom Bondarjem, ki pa ga je Lucijan izgubil z 2:6. »Že na začetku sezone sem si postavil cilj, da pridem do medalje na evropskem prvenstvu. Močno sem povečal treninge. To se na ostalih turnirjih sicer ni videlo, ker sem bil psihično slabši. Zato so bile moje priprave za evropsko prvenstvo bolj posvečene psihološkemu treningu. Rezultat je bil večja sproščenost na tekmi. Svojo borbo sem delal tako kot najbolje znam. Ko sem v drugem dvoboju premagal Nemca se mi je motivacija dvojno povišala. Brez kakršnega koli pomisleka sem stopil v ring z Rusom in ga premagal. Pred polfinalnim dvobojem z Ukrajincem sem postal malo živčen. Verjetno sem zato izgubil. Na evropskem prvenstvu sem dal vse od sebe in pokazal maksimum. Boril sem se čisto drugače kot na ostalih turnirjih. Seveda mi to ne bi uspelo brez tistih, ki so me podpirali«, je dogajanje v Sofiji opisal najnovejši slovenski dobitnik medalje na evropskih prvenstvih. V kategoriji nad 87 kilogramov se je s konkurenti do 21 let spoznal Nik Auguštin. Proti Ciprčanu Andreasu Theocharousu je dosegel 15 točk. To pa je bilo premalo za napredovanje v naslednji krog, saj je tekmovalec iz juga Evrope zbral štiri več (15:19).