Kovačiču Odprto prvenstvo Srbije

V Beogradu poteka sedemnajsti Galebov pokal, tekma svetovnega pokala (G1). Prvi dan dvodnevnega turnirja so izpeljali tekmovanje v kadetski konkurenci, ter v polovici mladinskih. Slovenija je po zaslugi kadeta Lina Kovačiča in mladinke Piadore Lončarič prišla do dveh medalj. Kovačič je še enkrat dokazal, da je eden najboljših evropskih kadetov, saj je osvojil prvo mesto, Lončaričeva pa je osvojila bronasto medaljo. Da je sobota njegov dan je Kovačič dokazal že v prvih dveh dvobojih, saj je Srba Matejo Miletića in Čeha Dominika Prokopa premagal predčasno. Tudi v četrtfinalu je bil suveren, Norvežana Filipa Kristensena je ugnal s 25:11. Po rezultatu sodeč, je bil bolj enakovreden polfinale, v katerem je bil Kovačič boljši od Ukrajinca Volodymyra Bystrova s 14:11. Zadnja oviro na turnirju je predstavljal Nemec Phillip Davids. A ne nepremostljivo. Mladi Mariborčan je dosegel še peto zmago v Beogradu in se veselil zlate medelje z rezultatom 14:8.

V mladinski kategoriji do 52 kilogramov je Piadora Lončarič pohod proti medalji začela v drugem krogu. Nemko Sophie Stoiber je odpravila s 13:5. Sledil je četrtfinalni dvoboj s Hrvatico Teno Šušterić. S tremi točkami prednosti (16:13) ga je dobila Lončaričeva, ki si je s tem priborila bronasto medaljo. V polfinalu je Srbkinja Sara Pantović zaustavila eno naših najboljših mladink in z 8:6 napredovala v finale. Danes je tekmovalo dvanajst Slovencev. Do zmage je prišel še Domen Molj, ki je v prvem krogu kadetske kategorije do 41 kg ugnal Čeha Paruzeka.

Rezultati Slovencev – Prvi tekmovalni dan

Kadeti

– 41 kg

Prvi krog – Domen Molj : Krystof Paruzek (Češ) – 26:2; Nikolaj Bulatović : Vukašin Karavidić (Srb) – 17:18

Prvi krog – Lin Kovačič: Mateja Miletić (Srbija) – 23:3

Drugi krog – Lin Kovačič: Dominik Prokop (Češ) – 23:0; Tian Kranjec : Luka Penavić (BiH) – 10:12

¼ finale – Lin Kovačič : Filip Kristensen (Nor) – 25:11

½ finale – Lin Kovačič : Volodymyr Bystrov (Ukr) – 14:11

Finale – Lin Kovačič : Phillip Davids (Nem) – 14:8