Larin, Ordemann, Lee, Jang, Zheng, Tatar Askari, Kim

To so tekmovalci, ki imajo v Združenih arabskih emiratih največ razlogov za zadovoljstvo. Gre za zmagovalce finalne tekme Velikih nagrad. Vseh osem (Ah Reum in Dae Hoon se pišeta Lee) bo Fujairah zapuščalo z 80 točkami za olimpijsko lestvico. Z njimi se bodo dodatno učvrstili na mestih, ki jih zasedajo, oziroma bodo tisti, ki niso vodilni, naredili premik navzgor po lestvici. Za nas je bilo najbolj zanimivo dogajanje v moški kategoriji nad 80 kilogramov. V njej je Ivan Trajković po zmagi proti Mehičanu Salazarju in porazu proti Irancu Mardaniju osvojil peto mesto. Ta uvrstitev mu je prinesla 17.28 točke. Čeprav je kazalo, da bo premagal Mardanija, mu to ni uspelo, tako da je Iranec, ki je na petem mestu olimpijske lestvice, nekoliko povišal razliko, ki na novembrski lestvici znaša dobrih 16 točk. A bodo osvojene točke v arabskem svetu Trajkoviću prišle še kako prav pri utrditvi med šesterico najboljših težkašev sveta. Rus Vladimir Larin je še enkrat dokazal, da je med težko kategorniki najboljši. Vse štiri dvoboje v Fujairahu je dobil s štirimi ali več točkami razlike. Drugo mesto je osvojil Korejec Kyo Don In, tretje pa Sajjad Mardani. V kategoriji do 80 kilogramov je blestel Norvežan Richard Andre Ordemann, ki je v finalu polnem točk s 27:14 ugnal prvega nosilca, Rusa Maksima Khrantcova. Velik met je v kategoriji do 58 kilogramov uspel Korejcu Jun Jangu. Trinajsti nosilec je v polfinalu presenetil prvega nosilca, reprezentančnega kolega Kima (14:13). Zatem je imel v finalu precej lažje delo, saj je Španca Cabrero premagal z rezultatom 21:12.  V ženski kategoriji nad 67 kilogramov je finale prvo postavljenih bork dobila Kitajka Zeng, ki je prepričljivo (17:8) odpravila Britanko Walkden. V kategoriji do 67 kilogramov je Korejko Oh (prva nosilka) v drugem krogu presenetila Kitajka Zhang, finale med Korejko Kim in Turkinjo Tatar Askari je s pomočjo zlate točke dobila slednja. Tudi v kategoriji do 57 kilogramov so Angleži pričakovali precej več. A je prvo nosilko, Jade Jones v drugem krogu presenetila Hrvatica Glasnović, ki je prišla do finala, v katerem jo je porazila (11:7) Korejka Lee. Klasični finale so obiskovalci turnirja videli v ženski kategoriji do 49 kilogramov. Druga nosilka, Korejka Kim je z 10:8 premagala prvo nosilko, Tajko Wongpattanakit. Na vrhu tabele držav, ki so osvojile medalje je Južna Koreja, ki je osvojila štiri zlate medalje. Po eno si si priborile Rusija, Turčija, Kitajska in Norveška. Na šestem mestu najdemo našo južno sosedo Hrvaško, ki je ob srebru (Glasnović) prišla še do dveh bronov (Brečić, Jelić). Finale Velikih nagrad zaključujejo s svečano večerjo, na kateri bodo najboljšim posameznikom leta 2018 podelili posebna priznanja.