Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Liga se je dobro prijela

Taekwondo zveza Slovenije je letošnje državno prvenstvo, ki je bilo v Mariboru izkoristila tudi za organizacijo tretjega turnirja Adidas otroške lige. Po njem smo dobili najboljše klube v tekmovanju najmlajših kategorij oziroma najboljše v posameznih starostnih kategorijah, v katerih šele odkrivajo taekwondo kot borilno veščino. Zadnjo tretjino letošnjih rezultatov v Adidasovi ligi so najbolj zaznamovale mlade zastopnice Red Powerja, ki so zbrale 69 točk. S 45-timi točkami so jim sledili klubski kolegi. Tem so se najbolj približali tekmovalci Pantarja (41 točk). V skupnem seštevku tretjega turnirja je Red Power osvojil 114 točk in premočno osvojil prvo mesto. Medeja Mohorič, ki je bila najboljša mlajša kadetinja, je dejala: »Zmagala sem na vseh treh turnirjih. Danes sem imela en dvoboj in sem ga dobila. Nastopila sem tudi v kicku, a dlje kot do prvega kroga nisem prišla. Bilo je čudovito!« Precej napet je bil obračun za drugo mesto. Na koncu so ga z dvema točkama prednosti (44) zasedli mladi Vrhničani. Vrh je med mlajšimi kadeti zasedel »Pantarovec« Aljaž Miklavčič: »Veliko medalj smo osvojili. Bilo je odlično. Najbolj mi bo ostalo v spominu, da sem zmagal v ligi. Za to sem se moral močno potruditi.« 42 točk je naraščajnikom KBK-ja prineslo tretje mesto. Orient na četrtem je prišel do 35-tih točk. Ta ljubljanski klub je imel močno zastopstvo v cicibanski kategoriji. V njej je zmagal Jakov Zarić, Marko Zarić pa je bil drugi. Dobitnik zlate medalje je povedal: » Bilo je dobro, saj sem osvojil pokal za prvo mesto. Všeč mi je bilo tudi zato, ker sem se zabaval«! Peto uvrščeni Dragon je zbral 26 točk, Kang na šestem mestu pa 10. Sledijo Tempo, Gaiana in Šmartno Litija. Tudi v skupnem seštevku tega ligaškega tekmovanja, namenjenega cicibanom in kadetom so prvo mesto osvojili tekmovalci mariborskega Red Powerja. Vrhniški Pantar je bil drugi, ljubljanski Orient pa tretji.