Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Lin Kovačič do brona evropskega prvenstva

Tretji dan evropskega kadetskega prvenstva, ki poteka v španskem Castellonu, so ob odru za zmagovalce v zrak dvignili slovensko zastavo. Priboril jo je Lin Kovačič, ki je v kategoriji do 53 kilogramov prišel do bronaste medalje. V odločilnem četrtfinalnem dvoboju je premagal Grka Evangelosa Nikolaoua. Po prvi rundi, ki se je končala brez točk, je Kovačič v drugi prišel do odločilne prednosti (5:0) in jo zadržal, oziroma še povišal (12:3) do konca dvoboja. V polfinalu se je Kovačič udaril z Nemcem Phillipom Davidsom. Začetek je bil spodbuden, saj je povedel s 7:4. V drugi rundi je Davidsu uspelo izpeljati preobrat in povesti z 10:15. Do konca dvoboja je Lin poskušal ujeti nasprotnika, a mu je za izenačenje zmanjkalo časa, oziroma dve točki. Na poti do bronaste medalje je Kovačič premagal Španca Sergia Ruiza in Nizozemca Hamzo Karnahcena. Slednjega je vseskozi dobro kontroliral, saj je vodstvo s 5:3 povišal na 9:3 in v tretji rundi še na 22:6. Bolje se ni godilo niti Špancu Ruizu v prvem krogu. Rezultat je iz 9:3 narasel na 27:9. V tretji rundi je Kovačič nekoliko znižal tempo, dvoboj pa kljub temu suvereno zmagal z 31:13. “V Španijo smo se odpravili v torek zvečer. Na prizorišče evropskega prvenstva smo prispeli v sredo dopoldne. Najprej smo opravili registracijo ter imeli dan za počitek. Sledil je dan, ko smo najprej opravili trening. Tako kot vse ostale dni pred borbami. Že od samega začetka sem se počutil odlično in pozitivno. Pred manoj je malo odmevnejši rezultat naredil edino Domen. Dal mi je še več motivacije, da jaz stopim še stopničko višje. Mislim da sem borbe oddelal kar se da dobro in da sem pokazal željeno. Medalje sem zelo vesel, vendar bi lahko bila uvrstitev še boljša. Zahvaljujem se Taekwondo Zvezi Slovenije ki mi je tudi omogočila da tekmujem na evropskem prvenstu. Tu sta seveda tudi moja reprezentančna trenerja Luka in Rene. Še posebaj Rene, ki je moj brat, ter tudi moj osebni trener. Še posebaj se bi rad zahvalil mojemu očetu ki me vozi na vse turnirje in vlaga veliko truda, da bi iz mene naredil šampijona. Moj ati in moj brat sta si vedno želela, da bi postal eden najboljših borcev v Evropi in na svetu. Mislim da sem tukaj v Španiji to tudi dokazal”, je veselo po tekmovanju razlagal Lin Kovačič, najnovejši slovenski dobitnik odličja iz Evropskega prvenstva. Druga naša zastopnika, Ana Ranđelović in Miha Bradač nista bila tako uspešna, saj sta oba izgubila uvodni dvoboj. Ano je premagala lanska evropska prvakinja Nemka Roja Rezaie, Miho pa Rus Timofei Tseluiko. “Najprej bi želel čestitati vsem trem današnjim in včerajšnjim nastopajočim. Vsi so pokazali dobre borbe in so pustili srce na tatamiju. Posebne čestitke seveda gredo bratu Linu za osvojeno medaljo. Na evropsko prvenstvo sva odšla s ciljem, da osvojiva medaljo. Vse ostalo bi bil neuspeh glede na dosedanje predstave, na katerih je konstantno posegal po medaljah. Tudi poraz na zadnjem G1 turnirju je prišel ob pravem času. Šla sva borbo po borbo. Vsakega nasprotnika sva posebaj preučila in medalja je bila tukaj. Kljub izpolnjenemu cilju je bilo čutiti rahlo razočaranje, saj je Linu po odlični borbi zmanjkalo morda tudi malo sreče, da bi se lahko uvrstil v finale. Morda bi postal celo evropski prvak, V njem ga je čakal Nemec, katerega je Lin letos že premagal. Z trenerjem Luko sva bila oba zelo zadovoljna ter srečna, saj je to prva medalja po sušnih osmih letih, katero smo nazadnje osvojili med kadeti”, je občutke po prejemu bronaste medalje opisal Kovačičev trener Rene Voglar. Jutri bo v mestu na obali Sredozemskega morja zadnji tekmovalni dan. Tekmovala bo naša preostala reprezentantka  Anastasija Ljubinković, kateri je žreb namenil Turkinjo Feyzanur Akcay.

Dobitniki medalj v kategoriji do 53 kilogramov

1. mesto – Phillip Davids (Nem), 2.mesto Emre Tepe (Nem), 3.mesto Lin Kovačič (Slo), 3.mesto Volodymyr Bystrov (Ukr)