Lorena Zabukovec je znova navdušila

Taekwondoisti so v aktivnem delu sezone, ko naučeno na treningih preizkušajo na turnirjih. Slovenski reprezentanti v borbah se nahajajo na tekmi svetovnega pokala v bolgarski Sofiji. Njihove kolegice v tehniki pa so tekmovale na Osmem odprtem prvenstvu Hrvaške, na katerem so zmagovalci prejeli po 20 točk za svetovno lestvico. V Zagrebu so se predstavile tri naše zastopnice. Med 200 tekmovalci iz 15 držav se je najvišje uvrstila Lorena Zabukovec, ki je med mladinkami osvojila bronasto medaljoNeža Berden je med kadetinjami napredovala v finale, kjer je bila sedma. Lara Zabukovec, ki je v Zagrebu tako kot Neža opravila krstni nastop na tem nivoju tekmovanj, se je zaustavila v polfinalu na trinajstem mestu. Dogajanje na Hrvaškem je selektorica Renata Mavrič takole opisala: » Po Covid pandemiji je bilo to prvo tekmovanje te vrste. Zato se ga je udeležilo tolikšno število tekmovalcev iz veliko različnih držav. Med našimi je prva na tatami stopila Neža in si s prikazano osmo in šesto formo, priborila nastop v finalu, kamor je napredovalo osem najboljših tekmovalk. Neža je vstopila v finale s sedmim rezultatom. V finalu je nastopila z osmo in deseto formo. S slednjo je prvič nastopila na tekmovanju in jo solidno izvedla. Tudi v finalu je obstala na sedmem mestu. Z njenimi nastopi sem zadovoljna, saj je pokazala celo boljšo izvedbo kot na treningu. Nastop na njenem prvem G turnirju je ni prestrašil. Cilj je bil, da se Neža prebije v naslednji krog in to ji je tudi uspelo. Lara je pokazala napredek glede na prejšnja tekmovanja. Tako kot njena sestra Lorena je tekmovala v kategoriji mladink, v kateri se je pomerilo 25 tekmovalk. Torej so bili predvideni trije krogi tekmovanja. V četrtfinalu je Lara prikazala deseto in sedmo formo, kar ji je solidno uspelo. Prav tako je prvič tekmovala z deseto formo, ki je ravnotežno zelo zahtevna in jo je z nekaj manjšimi napakami tudi solidno izpeljala. Lara se je s 13 mestom uvrstila v polfinale. V njem je prikazala deveto in šesto formo. Žal so bile ocene prenizke za uvrstitev v finale. Lara je letos prestopila v kategorijo mladink in ima v tej zahtevni kategoriji še nekaj časa, da se izpopolni. Kljub temu sem z njenim rezultatom zadovoljna. Cilj je bil, da se uvrstiti v naslednji krog. Lorena je prav tako tekmovala v kategoriji mladink s 25 udeleženkami iz 12 različnih držav. Lorena je v polfinale napredovala z osmim rezultatom. V polfinalu je svoj nastop še nadgradila in napredovala v finale s petim rezultatom. To je bila zadostna motivacija, da je v finalu še stopnjevala prikaz in izboljšala svoje nastope, kar je bilo dovolj za končno tretje mesto in bronasto medaljo. Lorena je pričela s tekmovanji na najvišji ravni lansko jesen in njen napredek se lepo stopnjuje. Tudi Lorenin cilj je bil v celoti izpolnjen. Želeli smo si uvrstitve v finale, kar pa je lepo nadgradila še z bronasto medaljo.«  V mladinskem finalu je z oceno 14,50 zmagala Annebell Ibsen. Loreni Zabukovec so sodniki namenili 14,17 točke. Za 0,16 točke jo je prehitela Katarina Lašković. V kadetski kategoriji je zmagala Robin Leewis, ki je v finalu prejela 13,83 točke. Berdenovo so sodniki ocenili z 12,17 točke.