Mlajši so bili uspešnejši

Tretji tekmovalni dan evropskega Predsednikovega pokala, ki ga organizirajo v Atenah so bili na delu najlažji in najhitrejši borci, ki tekmujejo v Grčiji. Za razliko od prvih dveh tekmovalnih dnevov so mladi prihajajoči športniki ugnali uveljavljene, nekoliko starejše kolege. Če začnemo z žensko kategorijo do 46 kilogramov, je Turkinja Yildirim Rukiye, tretja s svetovnega prvenstva uspela v finalu ugnati letošnjo evropsko prvakinjo, Ukrajinko Iryno Romoldonovo. Številka ena svetovnega taekwondoja Kyriaki Kouttouki je imela kratko potovanje, saj je v Grčijo prispela s Cipra. V njeno tolažbo pot ni bila zaman, saj je skupaj s Turkinjo Akalin Ruhat osvojila bronasto medaljo. Sicer pa so danes Turki blesteli, saj so tretji tekmovalni dan zbrali tri medalje!

Favoritinja v kategoriji do 53 kilogramov je bila Srbkinja Tijana Bogdanović, srebrna iz zadnjih olimpijskih iger. Aktualna evropska prvakinja je skupaj z Azerbajdžanko Patimat Abakarovo ena največjih talentov v taekwondoju. Žreb je poskrbel, da sta se tekmici pomerili že v predtekmovanju. S 13:7 je zmagala Srbkinja. Bogdanovićeva se je v finalu udarila še z eno evropsko prvakinjo, Rusinjo Tatiano Kudashovo, ki jo je uspela zaustaviti in se močno veseliti novih 20-tih točk za svetovno lestvico. Naša favoritinja je bila Ana Petrušić. Žal je mlado slovensko reprezentantko, ki je v Atenah tekmovala v težji kategoriji kot sicer nastopa, v prvem krogu zaustavila Nemka Julia Ronken. Tretje mesto sta si pritekmovali mladi, prihajajoči borki Zehra Dosucukur in Inese Tarvida iz Turčije oziroma iz Latvije.

V najlažji moški kategoriji, v tisti do 54 kilogramov, je prvo mesto osvojil Armin Hadipour Seighalani, sicer peti na svetovni lestvici. V finalu je Iranec premagal Azerbajdžanca Gashima Magomedova. Bron sta osvojila Britanec Hassan Haider in Rus Azamat Abibilla. Tako kot v kategoriji do 54 kg je tudi v kategoriji do 69 kilogramov blestel borec iz Irana. Zmagovalec Predsednikovega pokala je postal Abolfazl Yaghoubijouybari, ki je v finalu premagal Španca Javierja Pola Pereza. Drugo medaljo za Azerbajdžan je prispeval Sina Bahrami, ki je bil tretji, prvo za Belgijo pa Mohamed Si Ketbi, ki je v drugem krogu zaustavil našega Jureta Pantarja. Jure je v prvem krogu premagal Borisa Ruiza iz Andore.

Po podelitvi medalj je Ciperčanka Kyriaki Kouttouki dejala: “Vesela sem, da sem osvojila bronasto medaljo. Vem pa, da zmorem več. Pozitivna stvar udeležbe na turnirju je, da imam veliko priložnost, da se učim iz napak, ki sem jih storila in ki jih bom poskušala odpraviti v prihodnje. Sem v procesu priprav na svetovno prvenstvo v Muju. Upam, da se bom tam bolje predstavila, kot sem se v Grčiji. Je pa mi turnir v Atenah dal veliko izkušenj, saj so tekmovale zelo dobre borke, ki so mi pomagale, da sem se testirala in pripravila za tisto, kar me čaka”.

S Predsednikovem pokalom bodo zaključili jutri. V slovenski reprezentanci sedaj vse upe polagajo na naše zadnje tri zastopnike. V članski kategoriji se bosta borila Franka Anić in Domen Pirc, v kadetski pa Larisa Lončarič. Slednja se bo v kategoriji do 55 kilogramov pomerila z Grkinjo Mario Tsampiko Sagio. Franko Anić pričakuje v kategoriji do 73 kilogramov Španka Sofia Riesco Perez, Domna Pirca pa bo v kategoriji do 74 kilogramov testiral Azerbajdžanec Aliaskar Aliyev.