Physical Address
304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124
Physical Address
304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124
Vrhnika je bila prizorišče letošnjih državnih prvenstev, ki se jih je udeležilo 78 posameznikov. Enodnevno tekmovanje je bilo zelo zanimivo, pa tudi napeto, saj je bilo v igri za visoka mesta kar nekaj kolektivov v katerih razvijajo olimpijski takwondo. Na račun izvrstnih rezultatov v moški članski konkurenci, kjer so prišli do kar 40 točk, so v skupnem seštevku (člani, mladinci in kadeti) prvo mesto osvojili borci mariborskega Red Powerja. Drugi so bili zastopniki KBK, kluba, ki prav tako domuje v Mariboru, tretji pa tekmovalci kluba organizatorja državnega prvenstva, vrhniškega Pantarja. V članski konkurenci so imeli največ razloga za veselje Red Power, KBK in Orient, v mladinski Red Power, KBK, Kang, v kadetski pa KBK, Pantar in Orient. Glede na število dvobojev in učinkovitost v njih, so bili najboljši trije kadeti Nikola Zarić (Orient), Luka Rašković (KBK) in Lin Kovačič (LBK). Malce slabša je bila konkurenca pri kadetinjah, vsa tri prva mesta so odšla v KBK (Ela Zemljič, Gaja Zupanič, Kaja Krempel). V mladinski konkurenci so do najbolj močnih rezultatov prišli Tilen Ajhmajer (Red Power), Nemanja Vasić (Dragon) in Leon Lenart Draškovič (Pantar Vrhnika). Pri mladinkah sta dva dvoboja Tijo Dobrič popeljala do tretjega mesta, pred njo pa sta se uvrstili Larisa in Piadora Lončarič. V članski konkurenci so bili štirje najuspešnejši borci iz Red Powerja. Nik Auguštin, Matevž Koren, Matic Motaln in Ivan Trajković so se veselili naslova državnega prvaka. V ženski konkurenci sta po njihovih stopinjah šli Adna Kadrić in Nuša Novak. Najbolj zanimiva kategorija je bila najtežja članska, saj so se v njej udarili trije reprezentanti. Najprej je Nik Auguštin v napetem dvoboju za točko ugnal nekdanjega reprezentanta Reneja Voglarja, nato pa je potnik na letošnje olimpijske igre mladih v finalu premagal še Lucijana Kobala.
Rezultati
Članice
Kategorija do 67 kg
Adna Kadrić (Orient) : Nuša Urnaut (Red POwer) – 10:2
Člani
Kategorija nad 87 kg
Nik Auguštin (Red Power) : Rene Voglar (KBK) – 17:16
Nik Auguštin (Red Power) : Lucijan Kobal (Orient) – 13:11
Kategorija do 87 kg
Ivan Trajković (Red Power) – BB – 2X
Kategorija do 74 kg
Domen Pirc (Šmartno Litija) : Anže Resnik (Dragon) – 26:6
Kategorija do 68 kg
Timotej Todić (Kang) : Kristjan Ponebšek (Šmartno Litija) – 17:6
Matic Motaln (Red Power) : Tadej Pirc (Šmartno Litija) – 8:8 (ZT)
Matic Motaln (Red Power) : Timotej Todić (Kang) – BB
Kategorija do 63 kg
Žiga Korpar (KBK) : Matic Pajk (Dragon) – 17:13
Matevž Koren (Red Power) : Damjan Grkovski (Gaiana) – 13:0
Matevž Koren (Red Power) : Žiga Korpar (KBK) – BB
Mladinke
Kategorija do 59 kg
Tija Dobrič (Kang) : Dina Bajramovič (Silla Slovenia) – 28:8
Larisa Lončarič (KBK) : Tija Dobrič (Kang) – 25:5
Kategorija do 52 kg
Piadora Lončarič (KBK) : Lara Bradač (Pantar Vrhnika) – 21:4
Mladinci
Kategorija do 73 kg
Tilen Ajhmajer (Red Power) : Ernest Golob (Pantar Vrhnika) – 19:1
Tilen Ajhmajer (Red Power) : Kenan Husejinović (Kang) – 24:1
Kategorija do 63 kg
Leon Lenart Drašković (Pantar Vrhnika) : Jure Tozon (Orient) – 19:17
Kategorija do 59 kg
Lovro Kanlič (Silla Slovenia) : Jakob Marn (Kang) – 10:8
Nemanja Vasić (Dragon) : Lovro Perme (Šmartno Litija) – 12:5
Nemanja Vasić (Dragon) : Lovro Kanlič (Silla Slovenia) – 25:5
Kadetinje
Kategorija nad 59 kg
Kaja Zupanič (KBK) : Eva Janžič (Red Power) – 13:0
Kategorija do 51 kg
Kaja Krempl (KBK) : Ana Ranđelović (Gaiana) – 8:3
Kategorija do 41 kg
Ela Zemljič (KBK) : Špela Šoštarič (KBK) – 21:12
Kadeti
Kategorija nad 65 kg
Nikola Zarić (Orient) : Benjamin Mlakar (Red Power) – 15:0
Nikola Zarić (Orient) : Aleksandar Zarić (Orient) – 6:2
Kategorija do 53 kg
Tian Kranjec (Pantar Vrhnika) : Vid Mohorič (Red Power) – 14:4
Lin Kovačič (KBK) : Tian Kranjec (Pantar Vrhnika) – 21:1
Kategorija do 45 kg
Luka Raškovič (KBK) : Nik Alaševič (Pantar Vrhnika) – 6:0
Luka Raškovič (KBK) : Miha Bradač (Pantar Vrhnika) – 9:0
Kategorija do 41 kg
Danin Hasanagić (Silla Slovenia) : Žan Gabršček (Pantar Vrhnika) – 9:0
Domen Molj (Pantar Vrhnika) : Danin Hasanagić (Silla Slovenia) – 17:6