Na mediteranskih igrah prva medalja za taekwondoiste

Na prizorišču mediteranskih iger v španski Tarragoni so naši taekwondoisti poskrbeli za novo slovensko medaljo. To je uspelo Dunji Lemajić, ki je tekmovala v kategoriji do 67 kilogramov. Do brona je Lemajićeva prišla, ko je dobila ključni četrtfinalni dvoboj proti Grkinji Athanasiji Mitsopoulou. Dunja je ta dvoboj odlično začela, saj je prvo rundo dobila z rezultatom 3:0. Sledilo je še močnejše nadaljevanje, v katerem je dosegla osem točk, Grkinja pa le eno. V tretji rundi se je skorajda v celoti ponovila zgodba druge. Lemajićeva je znova prišla do novih osmih točk in si s tem zagotovila bronasto medaljo. Athanasio Mitsopoulou je premagala z 19:4. Sledila je polfinalna preizkušnja in dvoboj za zagotovitev srebrne medalje, v kateri je nasproti Lemajićeve stala Hrvatica Matea Jelić. Tekmovalka iz naše južne sosede je vlogo favoritinje začela uresničevati v prvi rundi, katero je dobila s 3:0. Po drugi rundi je prednost povišala na 5:0. V tretji, ki je bila rezultatsko najbolj enakovredna, je Lemajićeva prišla do dveh točk, Jelićeva pa do treh. Končni rezultat je bil 8:2. “Imela sem dva dvoboja in osvojila bron. V drugem  sem se borila proti  prvi nosilki, ki je to tudi opravičila, saj je na koncu osvojila zlato medaljo. V borbah sem uživala in si želela medaljo. Želja se mi je izpolnila. Na žalost ni zlata”, je po koncu tekmovanja povedala Dunja Lemajić, ki je naši panogi zagotovila nadaljevanje osvajanja medanj na največjih taekwondo tekmovanjih. V finalu kategorije do 67 kilogramov je Hrvatica Jelićeva z 9:7 premagala Francozinjo Altheo Laurin in svoji državi prispevala zlato medaljo. Z bronasto medaljo Lemajićeve, se je število tovrstnih slovenskih medalj povečalo na 19. V skupnem seštevku osvojenih medalj je Slovenija z 28-timi na osmem mestu. Največ zlatih je osvojila Italija, ki jih ima kar 41. Slovenski športniki so se trikrat povzpeli na najvišjo stopničko.

V moški kategoriji nad 80 kilogramov je bil zelo izenačen četrtfinalni dvoboj med Ivanom Trajkovićem in Makedoncem Dejanom Georgievskim. V prvi rundi je bil Trajković uspešnejši, saj je povedel s 6:4. Bolje mu je kazalo tudi po drugi rundi, v kateri je dosegel 12 točk. A Makedonec ni bil daleč stran. Zbral je 11 točk, kar je pomenilo, da v skupnem seštevku zaostaja le za tri točke. V zadnji rundi je Georgievskemu uspelo izenačiti in izsiliti dodatno rundo. V njej je bil srečnejši in dvoboj presenetljivo dobil s 30:28. Dobro dnevno formo je Makedonec obilno unovčil, saj je napredoval vse do finala, v katerem ga je zaustavil Španec Daniel Ros Gomez, ki se je okronal z naslovom mediteranskega prvaka. Jutri, zadnji dan mediteranskega turnirja v taekwondoju bo tekmoval še Jure Pantar, ki bo naskakoval visoko uvrstitev v kategoriji do 68 kilogramov. Z mediteranskimi igrami bodo končali v nedeljo, ko bodo finalne odločitve v rokometu, odbojki in vaterpolu. Zadnje dejanje tega dobri teden trajajočega športnega dogodka bo svečani zaključek.

Četrtfinale

Ivan Trajković (Slo) : Dejan Georgievski (Mkd) – po rednem delu 28:28, na koncu 28:30 (ZT)