Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Na prvem turnirju je šlo do drugega kroga

V Rimu, glavnem mestu Italije so začeli s prvim letošnjim turnirjem Velikih nagrad. Najboljši borci sveta so se prvič v zgodovini taekwondoja zbrali v tem italijanskem mestu in že prvi dan je pomenil vrhunec za slovensko zvezo. Organizatorji so ob ženski kategoriji do 67 kilogramov, izpeljali še tekmovanje v moških do 68 in nad 80 kilogramov. V zadnji se je boril Ivan Trajković, ki je že v prvem dvoboju poskrbel za veliko razburjenje. V dvoboju proti Jordancu Hamzi Kattanu je v treh rundah dosegel 10 točk. Toliko jih je zbral tudi nasprotnik, tako da je odločitev o tem, kdo bo napredoval v drugi krog padla v dodatni rundi. Takoj na njenem začetku je Trajković »udaril« za dve točki in se veselil napredovanja. A je uvodni dvoboj zahteval svoj davek. Sredinec leve roke se je odebelil in kot je pokazalo nadaljevanje turnirja, terjal svoj davek. V drugem dvoboju je bil Trajkovićev nasprotnik Hrvat Vedran Golec. Bistričan je nadzoroval dvoboj, bil v točkovni prednosti do trenutka pred koncem dvoboja, ko je Hrvatu iz bližine uspel udarec v glavo, ki mu je prinesel prednost. Golec je zmagal s 13:8 in se uvrstil v tretji krog. Jutri bodo izvedli tekmovanje v ženskih kategorijah do 57 in nad 67 kilogramov, ter v moški do 58 kilogramov. Na tridnevnem turnirju se bo borilo 256 posameznikov, ki prihajajo iz 51 držav. Naslednji turnir Velikih nagrad bo od 10. do 12. avgusta v Moskvi.