Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Na vrhu Korejci in Iranke

Domovina taekwondoja je bila prizorišče drugega kadetskega (12 do 14 let) svetovnega prvenstva. V južnokorejskem zimskem 97c9669c01b9143a268bf27097877607_XLsredišču Muju, kjer so na več kot dva milijona kvadratnih metrov zgradili športni kompleks, ki je namenjen izključno taekwondoju, so imeli udeleženci na voljo izjemne pogoje. V Areni T1 je tekmovalo 449 mladostnikov. 219 je bilo kadetinj, 230 pa kadetov. Organizatorji so pripravili pet borišč, dvoboje pa je nadzorovalo 61 sodnikov. Med 59 državami ni bilo slovenske, saj naši kadeti trenutno še niso dovolj konkurenčni najboljšim vrstnikom na svetu. Na štiridnevnem tekmovanju je do medalj prišlo petindvajset držav, do zlate medalje pa osem. Če pogledamo na rezultate celinsko, potem sta najuspešnejši Azija in Evropa. Obe sta osvojili po petintrideset medalj. S tem, da so Azijci osvojili kar trinajst zlatih medalj, Evropejci pa le šest. Američani so zbrali devet medalj, Afričani pa eno. Da so se borci s črne celine vpisali med dobitnike medalj, se lahko zahvalijo bronasti medalji, ki jo je prispeval 73ea288207e8d120e20bc02dca78719e_LEgipt. Tri prva in po eno drugo ter tretje mesto je bilo dovolj, da so v ekipni konkurenci med fanti slavili domačini (zadnji tekmovalni dan so prišli do dveh zlatih medalj), med dekleti pa so se najbolj izkazale Iranke, ki so več kot uspešno ubranile skupno prvo mesto s prvega svetovnega prvenstva. Iranke so ob petih zlatih medaljah osvojile še srebrno in bronasto medaljo. Če njihovemu izplenu dodamo še izkupiček njihovih reprezentančnih kolegov, potem je Iran s sedmimi zlatimi, tremi srebrnimi in dvema bronastima obličjema najuspešnejša reprezentanca drugega svetovnega kadetskega prvenstva. Za njim so se uvrstile Južna Koreja (4+1+2), Rusija (2+5+2), Tajska (2+2+2) in Nemčija (2+0+4). Neporažene posameznike imajo še Ukrajina (1+1+2), ZDA (1+1+1) in Francija 2b3e8441e8e4676b13d1597491e3f2ef_L(1+0+1). V Muju je do medalj prišlo le deset držav – Velika Britanija, Iran, Kazahstan, Južna Koreja, Nemčija, Rusija, Španija, Tajska, Turčija in Ukrajina. Kar se tiče evropskih držav je njihova uspešnost naslednja – Rusija (2+5+2), Nemčija (2+0+4), Ukrajina (1+1+2), Francija (1+0+1), Turčija (0+1+5), Španija (0+1+2), Srbija (0+1+0), Velika Britanija (0+0+2), Belorusija (0+0+1) in Romunija (0+0+1).

Do zgodovinskega rezultata je prišla Palestina, ki je osvojila tako svojo sploh prvo svetovno taekwondo medaljo, kot prvo svetovno medaljo v katerem koli športu posameznikov. Mohammad Yasini je moral prvenstvo začeti v predkrogu, nato pa je premagoval nasprotnike vse do finala, v katerem ga je s 15:13 ugnal Nemec Drebes. Njegov uspeh je Palestini omogočil prejem nagrade za najbolj borbeni duh. Indija pa je prejela nagrado za aktivno udeležbo. Na najboljšega borca so izbrali Korejca Leeja Gi0aa092ec2d4bbcf47bfbbc9bf74dc198_XLyeonga, ki je nastopil v kategoriji do 49 kilogramov. Družbo mu je v tej kategoriji delala Tajka Chaiprasit Ploylapus, zmagovalka kategorije do 41 kilogramov. Domačini so osvojili še dve nagradi. Njihov sodnik Moon Jae-sung, je bil skupaj z Jordancem Al-Atarijem Aneesom Ibrahimom in Avstrijcem Aliabadijem Rezo Shojaie za najboljšega sodnika, Lee Tae-hoon pa je postal najboljši trener deške ekipe. Komranija Mahruja iz Irana pa so izbrali za najboljšega trenerja dekliške ekipe.