Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Najboljša študentka v Evropi

V Puli se danes zaključujejo Evropske univerzitetne igre, s katerimi so pričeli že desetega julija v Zagrebu, kjer so izpeljali tudi hrki-taekwondo-163x170otvoritev iger. Taekwondo je bil na programu med zadnjimi disciplinami. Slovenske barve zastopata Dunja Lemajić (Univerza Maribor) in Anita Kaltak (Univerza Ljubljana). Odlično je nalogo opravila Lemajićeva, saj je turnir končala neporažena. O samem sistemu tekmovanja je odločala tekmovalna 13707616_10208172292519936_327055378397299726_nkomisija, ki je imela pred očmi v prvi vrsti število prijavljenih tekmovalcev, oziroma tekmovalk. V kategoriji do 67 kilogramov je tekmovalo deset študentk, zato so v njej ubrali nenavadni sistem – dvojno eliminacijo. Zaradi tega se je Lemajićeva kar dvakrat udarila z Nemko Gakovićevo. Najprej v drugem krogu, nato pa še v finalu. Obakrat je Lemajićeva pokazala in dokazala svojo kakovost, saj je deklasirala Tamaro Gaković, študentko univerze iz nemškega Stuttgarta.13782287_10208174366651788_7714421002897692345_n V finalu je v prvi rundi povedla s 6:0. Takrat je bilo že jasno, da se ji nasmiha zlata medalja. Po drugi, dokaj izenačeni rundi, je Dunja v tretji znova nekoliko dvignila ritem in finalni obračun dobila z 12:3. »Današnji dan je bil super. Opravila sem štiri borbe in premagala vse nasprotnice. Ko sem pred tekmovanjem videla medalje, sem si rekla, da moram priti na stopničke, saj so zelo lepe. Na prizorišču iger je enkratno. 13820612_968838246546737_1799711529_nPrisotnih je veliko športnikov, tako, da si lahko ogledamo tudi tekmovanja v drugih panogah, kar si sicer na tekmovanjih v taekwondoju ne moremo«, je z Reke sporočila slovenska študentska evropska prvakinja, ki je mariborski univerzi priborila prvo zlato medaljo na teh igrah.

Pričakovano je konkurenco pokorila še ena redna udeleženka tekem svetovnega pokala, Švedinja Nikita Glasnović, ki je zmagala v kategoriji do 57 kg.

Danes čaka nastop Anito Kaltak, ki zastopa ljubljansko fakulteto in ki se bo v kategoriji do 53 kg najprej pomerila s Hrvatico Vanesso Segec. Zadnji dan Evropskih univerzitetnih iger bodo izpeljali še dvoboje v preostalih petih kategorijah. V ženskih kategorijah do 49 kg in nad 73 kg ter moških do 54 kg, do 74 kg in do 87 kg.