Naša glavna aduta sta bila Kovačič in Molj

S tekmovanjem v kadetski in mladinski konkurenci so v Lommelu končali z mednarodnim odprtim prvenstvom Belgije, s tekmo svetovnega pokala, na kateri so svoj pečat pustili tudi Slovenci. Najdlje sta prišla v kadetski konkurenci Lin Kovačič (KBK) in Domen Molj (Pantar), ki sta osvojila prvo oziroma tretje mesto. V četrtfinale se je prebil mladinec Leon Lenart Draškovič, kar je bila tretja najboljša slovenska uvrstitev v Lommelu. Lin Kovačič je Slovenijo potisnil v druščino devetih držav, ki so v Belgiji osvojile zlate medalje. S petimi je prednjačila Nemčija. S štirimi ji je sledila Danska, Belgija in Francija pa sta prišli do treh prvih mest. Lin Kovačič je imel pet dvobojev. Po Francozu Atchekzaiju je z velikansko razliko ugnal Nemca Comarta. Sledila sta dvoboja proti Poljakoma. Četrtfinalnega proti Jaworskemu je dobil z 9:6, polfinalnega proti Polczynskimu pa z 11:10. Za konec je premagal še Bolgara Dimitrova. Rezultat dvoboja, ki mu je prinesel zlato medaljo, je bil 20:8. Lin Kovačič je dokazal, da je v vrhunski formi in bo skupaj z Domnom Moljem na evropskem kadetskem prvenstvu eden naših največjih adutov za visoke uvrstitve. Moljevo pot do tretjega mesta so takole videli v njegovem klubu: «Domen se je v borbah sprostil in vidno začel uživati. To ga je pripeljalo do zmage proti Italijanu v prvem dvoboju s 5:2. V drugi borbi ga je čakal Francoz. Z vrhunskim dvobojem je ponovno prikazal premoč in slavil s 14:4. Tretja borba je bila psihično še malo bolj naporna, saj je zmaga vodila do zmagovalnih stopničk, s tem pa do nastopa na Evropskem kadetskem prvenstvu. Domen je odločno stopil v ring nasproti Nemcu in bil do konca osredotočen! Že tretjič je tako sodnik dvignil roko na Domnovo stran! V četrti, polfinalni borbi je moral Domen priznati premoč Poljaku, ki slavil z 12:7. Domen je po odličnih 4 dvobojih osvojil vrhunsko 3. mesto! Iskrene čestitke!« Z rezultatom v Belgiji je močno nase opozoril še Leon Lenart Draškovič, ki je šele prav vstopil v mladinsko konkurenco. Najprej Nemcu Schleeju ni dovolil, da bi osvojil točko, v drugem, zelo napetem dvoboju je ugnal Francoza Ibisija, proti nekaj let starejšemu Belorusu Kryvialeuju pa je prišel do prepotrebnih izkušenj, ki mu bodo prišle prav na naslednjih turnirjih. Preostalih šest slovenskih tekmovalcev je turnir v Belgiji končalo v prvem, oziroma drugem krogu.