Nasprotniki so Azerbajdžanec, Poljak, Nemka in Francozinja

baku1_12V Bakuju, kjer potekajo Evropske igre, so izpeljali žreb skupin, v katerih bodo od torka do petka tekmovali najboljši evropski taekwondoisti. Tako, kot je bilo predvideno, bodo morali zmagovalci prikazati veliko znanja, če se bodo hoteli domov vrniti z medaljami.

Franka Anić je v kategoriji do 67 kg, ki bo na programu v četrtek, deveta nosilka in se bo v prvem krogu pomerila z osmopostavljeno Nemko, Rabio Guelec. Če jo bo premagala, jo v drugem krogu najverjetneje čaka prva nosilka kategorije, Švedinja Elin Johansson, ki se bo v prvem krogu udarila z Irko Chloe Aboud. Slednja se je nedavno preusmerila iz ITF-a v WTF in je na minulem svetovnem prvenstvu izpadla v prvem krogu. V zadnjih treh letih se je Anićeva z Johanssonovo pomerila že petkrat. Nazadnje na letošnjem odprtem prvenstvu 18905_10206918154256093_5763955006233730530_n (1)Avstrije, kjer sta si stali nasproti v finalu in v katerem je slavila Skandinavka.

Nuša Rajher ima na prvi pogled v kategoriji nad 67 kilogramov, (tekmovanje se bo odvijalo v petek) morda lažjo nasprotnico v drugem krogu. Da se vanj uvrsti, mora najprej premagati staro znanko, Francozinjo Gwladys Epangue, ki spada med najbolj izkušene borke sveta. Če bo v četrtem poskusu proti Francozinji uspešna, jo v četrtfinalu pričakuje zmagavalka dvoboja med Rusinjo Olgo Ivanovo in Nemko Yanno Schneider. Rusinja je Nušina dolžnica iz zadnjega svetovnega prvenstva, saj jo je v čaljebinskem četrtfinalu izločila iz kroga dobitnic medalj.

Jure Pantar, ki je bil v žrebu kategorije do 68 kilogramov 13-to postavljeni borec, se bo v sredo, v prvem krogu udaril z domačinom Aykhanom Takhizadejem, ki je četrti nosilec. Če bo uspešen, potem ga na poti proti polfinalu pričakuje ali Španec Joel Gonzalez Bonilla, ali pa Bolgar Vladimir Dalakliev, proti kateremu je Pantar izgubil leta 2012 na Odprtem prvenstvu 11427177_462677513896090_3664811697004548025_nSrbije, premagal pa ga je v Zagrebu leta 2010.

Za odtenek lažjega nasprotnika je v prvem krogu kategorije nad 80 kilogramov, ki bo na programu v petek, dobil Ivan Trajković, ki je peti nosilec. V Poljaku Piotru Hatowskemu ima, če se ga bo lotil na vso moč, premagljivega nasprotnika. Konec koncev ga je premagal na svetovnem prvenstvu v Mehiki. Res je sicer, da sta od takrat minili dve leti, vendar…. Če bo Ivan boljši od Poljaka, ga bo za njim testiral, ali Italijan Leonardo Basile, ali pa Ciprčan Demetris Moustakas. Prvega je Trajković premagal na letošnjem  odprtem prvenstvu Švice. Prvi nosilec kategorije je domačin Radik Isaev. Ker je Trajković v zgornjem delu žreba, se lahko z Azerbajdžancem, ki je v prvem krogu prost, pomeri v polfinalu.