Navkljub poškodbi do srebra

Slovenski mladinci nadaljujejo s tradicijo osvajanja medalj na evropskih prvenstvih! Mark Stanić je kot tretji, na tretjem zaporednem prvenstvu, stopil na stopničke za zmagovalce! V latvijskem Daugavpilsu je postal evropski podprvak! Do 12181795_10208571418029943_1179537012_nsrebrne medalje je prišel na izreden način, saj neposredno pred začetkom tekmovanja še ni vedel, ali bo sploh lahko nastopil, saj se je v petek poškodoval na treningu. » Po včerajšnji poškodbi sem bil zelo šokiran in jezen, da se mi je to zgodilo. Vendar me je poškodba še bolj motivirala. Zelo sem bil hvaležen, da sta mi trenerja in ostali del ekipe, pomagali pri njeni sanaciji. Borbe so bile zelo težke, vendar sem dal vse od sebe. Srebrna medalja mi pomeni veliko spodbudo za Stanic pred prvim dvobojemnaprej«, je po koncu napornega in zelo plodnega dneva, ki mu bo ostal v zelo prijetnem spominu, povedal naš junak Mark Stanić. Mladi Orientov borec je bil v prvem krogu prost, tako, da mu je nekaj več časa za pripravo na dvoboj osmine finala, prišlo še kako prav. V njem je s 13-timi točkami razlike premagal Srba Marka Radovanovića. Zatem ga je čakal najtežji del naloge. Odločilni dvoboj za medaljo! Tudi četrtfinale je opravil z odliko, saj je Poljaka Jakuba Kedzioro odpravil enako zanesljivo kot pred tem Srba Radovanovića. Razlika med tekmecema je bila znova 13 točk! Precej bolj napeto je bilo v polfinalu, v katerem se Avstrijec Florian Furtner ni predajal. Izenačenost borcev iz sosednjih držav se je odrazila v rezultatu, dvoboj je z 2:0 dobil naš perspektivni borec. V finalu pa je Staniću zmanjkalo moči. V njem je bil Rus Georgii Surkov, ki je skozi vse dvoboje deloval izredno zanesljivo, premočan 12176090_10208571419589982_121705711_onasprotnik. Surkov je postal evropski prvak z rezultatom 16:4.

Odlično je tekmovanje v kategoriji nad 78 kilogramov odprl Lucijan Kobal. Grk Nikolaos Giamalakis ni zmogel slediti njegovemu ritmu. Kobal je v osmini finala dosegel 12, borec iz juga Evrope pa nobene točke. Žal je v naslednjem dvoboju Ukrajinec Vladislav Bondar porazil našega najboljšega mladinca v najtežji kategoriji z 11:5. Ukrajinec je zatem zmagal še dvakrat, nato izgubil finale proti Rusu Georgiiju Tandelovu in evropsko prvenstvo končal na drugem12177097_10208571419069969_1932445367_o mestu. V ženski kategoriji do 46 kilogramov je do naslova evropske prvakinje prišla Madžarka Luca Patakfalvy, v kategoriji do 59 kilogramov Hrvatica Anamarija Runtić,  ter v kategoriji do 51 kilogramov Rus Vladislav Gaponyuk. Zadnji tekmovalni dan bodo nastopili trije Slovenci – Sara Pungarnik, Patrik Divkovič in Tadej Pirc.