O naslovu najboljšega kluba so odločali najmlajši

V Mariboru je potekalo letošnje državno prvenstvo in finale Adidasove lige. V športni dvorani osnovne šole Bojan Ilich so zbrali tekmovalci KBK-ja 45 točk in osvojili ekipni državni naslov. Veliko točk sta temu mariborskemu klubu prinesla kadeta Larisa Lončarič in Lin Kovačič, ki sta postala najboljša kadeta letošnjega državnega prvenstva, ki je bilo že 27-to po vrsti. Letošnja sezona je bila za Lončaričevo najuspešnejša v njeni karieri: »Na raznih G turnirjih sem osvajala medalje. Do nje sem prišla tudi na svetovnem prvenstvu, pa na današnjem državnem prvenstvu. Tudi na drugih turnirjih sem redno stopala na stopničke za zmagovalke. Za rezultate se lahko zahvalim številnim uram, ki sem jih preživela na treningih v telovadnicah. Tam sem izpeljala tudi številne sparinge s prijatelji«, je nasmejana razložila Larisa Lončarič, ki je ena naših najbolj obetavnih tekmovalk. Za KBK je nastopilo deset taekwondoistov. Kar devetim je uspelo priti do naslova državnega prvaka. Največ – štiri naslove so osvojili njihovi kadeti. Drugo mesto so si v ekipni konkurenci priborili zastopniki Red Powerja, ki so osvojili 43 točk. Med njimi je bil najbolj udaren Tilen Ajhmajer, najboljši mladinec državnega prvenstva. Tretje mesto so si zagotovili tekmovalci vrhniškega Pantarja (21 točk), četrti so bili člani Dragona (20 točk), medtem ko so na petem in šestem mestu enako število točk (19) zbrali borci Orienta in Gaiane. Kangovci, med katerimi je bila v ospredju mladinka Tija Dobrič, ki je bila najboljša mladinka državnega prvenstva, so jih osvojili 16. Taekwondo klub Šmartno Litija, ki je imel v Domnu Pircu najboljšega člana državnega prvenstva, je bil z 11 točkami osmi, Tempo za z dvema deseti.