Odlična priložnost za pridobivanje izkušenj

V ljubljanski športni dvorani Tivoli so včeraj izpeljali tretji mednarodni Gaiana turnir. Tekmovanja, ki so ga uradno poimenovali Gaiana Ljubljana Trophy 2017, se je udeležilo 317 borcev iz 8 držav. V Ljubljani so ob Slovencih tekmovali še Hrvati, Bosanci, Srbi, Čehi, Slovaki, Italijani in Nemci. Za povišano kakovost turnirja je najbolj poskrbel Italijan Davide Turilli, ki je na zadnjem svetovnem prvenstvu v tehniki osvojil visoko šesto mesto. Turillijeva prisotnost je dodobra motivirala Roka Moharja in Renato Mavrič, ki sta osvojila prvo mesto med pari nad 18 let in s tem premagala tudi Italijana in njegovo partnerko.

Da je v odlični formi, je dokazal  Lin Kovačič, kadetski reprezentant Slovenije, ki je na tekmi svetovnega pokala v Beogradu osvojil tretje mesto in je v Tivoliju zmagal v svoji kategoriji, ter bil izbran za najboljšega kadeta ljubljanskega turnirja. Izmed Slovencev so se izkazali še Rok Motaln (Red Power), Anastasija Ljubinković iz Orienta, in Lucija Bujas iz KBK, ki so osvojili 1. mesto, ter Ana Ranđelović iz Gaiane, ki je bila druga.

V skupnem seštevku je zmagal klub Ljubija iz Prijedora (Bosna in Hercegovina), drugi je bil klub Pantar z Vrhnike, ki je bil tudi najboljši slovenski klub turnirja, tretji Red Power iz Maribora in četrti Jastreb iz Zagreba.

Prvenstvo so odprli s humanitarno akcijo “Zbirajmo zamaške za Marka“. Za 7-letnika, rojenega s cerebralno paralizo, je organizator turnirja Športno Društvo Gaiana predstavil nov zbirni center za zbiranje zamaškov. Akciji se je pridružil pokrovitelj turnirja, turistična agencija Kompas. Ta bo v poslovalnicah v Kopru, Kranju, Mariboru in Ljubljani, namestila zbiralnike, kjer bodo za Marka zbirali zamaške. Otvoritev turnirja je zaključil mag. Zvezdan Ranđelović, predsednik družbe ANDAZ, glavnega sponzorja Gaiana turnirja Ljubljana Trophy, ki je finančno in organizacijsko podprlo akcijo “Zbirajmo zamaške za Marka”, ter predal očetu Marka, trenerju kluba KBK Damjanu Krmpotiču, bon za družinski paket konec tedna v slovenskem zdravilišču.

Namen akcije je bil ozaveščanje ljudi o potrebi po aktivni pomoči otrokom s posebnimi potrebami. Zato je tudi slovenski reprezentant v paraolimpijskem taekwondoju Kenan Husejinović delil odličja za najboljše tekmovalce turnirja.