Petim so dodali še štiri medalje

Zadnji tekmovalni dan na Odprtem prvenstvu Slovenije je bil namenjen kadetom in mladincem. V Hali Tivoli je bil po koncu turnirja najbolj zadovoljen kadet Luka Raškovič, ki je nastopal izredno suvereno. Za ogrevanje je v četrtini finala s šestimi točkami razlike premagal Italijana Torrea. V polfinalu je Nemca Kellerja ugnal z rezultatom 30:9. Tudi zadnji Raškovičev nasprotnik je ni odnesel bolje, saj Samed Yuan Yang Gao iz Bosne in Hercegovine ni osvojil točke, Luka pa se je zaustavil pri številki 24! »Zelo sem zadovoljen, da se mi je danes vse poklopilo in da sem osvojil tole dolgo željeno medaljo. Potem, ko sem včeraj zvečer videl žreb, me je malce skrbelo, saj mi je v četrtfinalu namenil zmagovalca letošnjega Predsednikovega pokala. Na srečo sem se boril zelo dobro in uspel premagati nasprotnika. Zato sem imel v nadaljevanju precej boljši občutek, saj mi je četrtfinalna zmaga dvignila samozavest. Polfinale in finale sem posledično uspel odtekmovati še bolje. Ob tem bi se rad zahvalil trenerjema Reneju in Luki, predsedniku kluba Borisu ter vsem sotekomovalcem iz reprezentance, ki so mi vsi stali ob strani in me bodrili. Hvala še enkrat«, je bil izredno vesel najvišje stopničke Raškovič, ki z rezultati vse bolj opozarja nase. V kadetski konkurenci smo imeli še dva finalista. Med fanti Nikolaja Bulatovića, med kadetinjami pa Kajo Krempl. Medtem ko se je Kaja v finale uvrstila po napetem četrtfinalnem, oziroma polfinalnem dvoboju, je Bulatović vse do finala »podiral« nasprotnike kot za šalo, saj je trojica nasprotnikov skupaj zbrala 16 točk, medtem ko jih je Nikolaj 71! V finalu ga je zaustavil Nemec  Daniel Drosdowski, ki je zmagal s 7:16. Od Kremplove pa je bila boljša Nemka Roja Rezaie. V mladinski konkurenci, kjer smo imeli nekaj močnih posameznikov, se je do finalnega dvoboja izredno dobro držal Domen Molj, ki je med mladinci prvič nastopal na turnirju takšnega nivoja! Prava drama se je odvijala v polfinalu, v katerem je Nemec Luca Sendrei, po dveh rundah vodil z 9:0. V tretji rundi je Molj naredil preobrat, dosegel kar 13 točk in si z njimi odprl pot v finale. Žal je bila cena počena nosna kost, tako da je moral Molj finale proti Madžaru Dariuszu Tothu predati. V četrtini finala sta se od sanj o medalji poslovila Lin Kovačič in Rok Motaln. Za prvega je bil usoden Bosanec Irfan Ćatović, za Motalna pa Srb Relja Ivković.

Slovenski reprezentanti so v Ljubljani osvojili devet medalj. Predvsem zaradi tega dejstva, so v skupnem seštevku osvojili četrto mesto. Pred njimi so mesta zasedle taekwondo velesile Nemčija, Rusija in Velika Britanija! Zanimivo je, da je prvo mesto osvojil naš moški del! To mu je uspelo z 49-timi točkami! Več sta jih zbrali le ženski reprezentanci Nemčije in Velike Britanije. Na Odprtem prvenstvu Slovenije je tekmovalo kar 198 reprezentanc, oziroma klubov! V kadetski in članski konkurenci je bila Slovenija četrta, v mladinski pa sedma! Luka Raškovič je bil po zbiranju točk naš najboljši kadet na petem mestu. Domen Molj je bil na 21-mestu naš najboljši mladinec. V članski konkurenci se je Dunja Lemajić pri zbiranju točk uvrstila na visoko tretje mesto, medtem ko se je Patrik Divković povzpel na osmo mesto.