Po šestih minutah zmago prisodili Korejki

Drugi dan tekmovanja za veliko nagrado Kazahstana je na borišče stopila Franka Anić. Njena nasprotnica je bila Južna astanalogoKorejka Hyeri Oh. Prva je do točke prišla Aničeva, ki je v začetku druge minute nasprotnico zadela z nogo v telo. Zatem je Franka poskušala vodstvo povišati s krožnim udarcem iz obrata, a se ji je Ohova umaknila in izvedla protiudarec, s katerim je prišla do treh točk, ki so se na koncu dvoboja izkazale kot odločilne, saj je Korejka z njimi prišla do napredovanja v drugi krog. Druga runda je bila najbolj umirjena. V njej se je Anićeva Azijki približala na točko zaostanka in si s tem pripravila solidno izhodišče za zadnjo tretino dvoboja. A se je tudi Ohova IMG_0049zavedala, da bo morala biti v tretji rundi aktivnejša, če bo želela ohraniti minimalno prednost. Obe sta uspešno blokirali udarce, tako, da se rezultat 2:3 ni spreminjal. Ko je že kazalo, da bo Azijka zmagala, je naši reprezentantki, tri sekunde pred koncem dvoboja, uspelo presenetiti nasprotnico. Z nogo jo je zadela v glavo. Po koncu dvoboja si je sodnik, ki je bil zadolžen za analizo počasnih posnetkov, vzel skoraj sedem minut, da je prišel do odločitve, da Franka ni zadela Ohove v glavo. S tem ji je črtal tri točke, tako, da so dvoboj registrirali z rezultatom 2:3 za Hyeri Oh.  Zmagovalka kategorije do 67 kilogramov je postala Kitajka Yun Fei Guo, ki je v finalu s 4:3 premagala drugo nosilko, Švedinjo Elin Johansson. V najlažji moški kategoriji, v kategoriji do 58 kilogramov je postal prvak Chen Yang Wei iz kitajskega Tajpeja, ki je zanesljivo odpravil p190jfk29ipgm11kl155kmnr1dueIranca Farzana Zadeha Fallaha. Zmagal je z 9:5. Žal v kategoriji do 80 kilogramov niso izpeljali finalnega dvoboja, saj ga je Američan Steven Lopez predal zaradi poškodbe. Prvak velike nagrade Kazahstana je postal Irančan Mehdi Khodabakhshi.  Jutri bo Slovenijo v kategoriji do 68 kilogramov zastopal Jure Pantar, ki se bo v prvem krogu pomeril z Hunom Kimom iz Južne Koreje.