Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Poslovili smo se z devetim mestom

Za slovensko člansko reprezentanco se je z nastopom Domna Molja končalo svetovno prvenstvo, ki od ponedeljka poteka v mehiški Guadalajari in ga bodo končali jutri. Prvi nasprotnik našega zastopnika v kategoriji do 54 kilogramov je bil Britanec Zack Sarkoza. Po dvajsetih sekundah dvoboja, je Molj z udarcem v telo prišel do dveh točk. Slabo minuto kasneje je prednost povišal za tri točke, to mu je uspelo z nožnim udarcem v glavo. Britanec je z dvema točkama, pol minute pred koncem runde prednost znižal. V zadnjih sekundah pa je Molj dvakrat prestopil mejo borišča in izgubil dve točki, a rundo dobil s 5:4. V drugi rundi je bila razlika med tekmecema še višja. Po vodstvu s 3:0, je na sredini runde Molju uspel izjemen udarec iz obrata. 10:0 pa je bila takšna prednost, ki je Sarkoza ni uspel ujeti. Pol minute pred koncem dvoboja je sicer uspel pridobiti dve točki. To je bilo vse, kar mu je uspelo v dvoboju (10:2) s precej natančnejšim in agilnejšim Moljem.

V osmini finala je bil Moljev nasprotnik njemu dobro poznani Hrvat Josip Teškera. V vlogi rahlega favorita je bil Hrvat, ki je bil tretji na letošnjem evropskem prvenstvu. Sam dvoboj je bil zelo izenačen in poln udarcev iz obeh strani. Kdo bi si mislim, da bodo v prvi rundi usodne sekunde na sredini, ko je sodnik Molju dosodil kazen zaradi vlečenja nasprotnika. To je bila edina točka v celi rundi. Tri točke bi sicer moral dobiti Molj, ko je z nogo zadel v obraz nasprotnika, a je sodnik, ki je bil odgovoren za počasne posnetke menil drugače, oziroma tega stika ni videl, tako da je prvo rundo z 1:0 zmagal Teškera. V nadaljevanju je bolje začel Hrvat, ki je povedel s 3:0, potem ko je Domen prepozno dvignil roko, da bi blokiral udarec. Je pa na sredini runde mladi slovenski reprezentant z roko dosegel točko in obenem nasprotnika prisilil v napako, tako da je rezultat na ekranu izgledal sprejemljivih 2:3. Žal sta sledili dve kazni Molju, tako da je Teškera napredoval v četrtfinale z rezultatom 2:5. “Moje prvo člansko svetovno prvenstvo je bila kar lepa izkušnja, a z zelo grenkim priokusom. Na splošno je bila atmosfera v ekipi odlična in ves preživet čas tukaj je bil kvaliteten. S prikazanim danes sem zelo zadovoljen. Z rezultatom pa na žalost ne. Hvala vsem za podporo in zvezi da mi je omogočila nastop!”, je po koncu turnirja povedal mlad reprezentant, ki pa se je v tem letu odlično znašel v članski konkurenci.