Prvo zmago na SP je prispevala Pungartnikova

Kvalifikacije za olimpijske igre mladihPrvi dan štiridnevnega svetovnega mladinskega prvenstva, ki se odvija v kitajskem Tajpeju, so izpeljali tekmovanje v petih kategorijah. Mladinci so tekmovali v dveh – do 55 kilogramov in nad 78 kilogramov, mladinke pa do 49 kilogramov, do 68 kilogramov in nad 68 kilogramov. V slednji je slovenski krstni nastop izpeljala Sara Pungartnik, ki se je v prvem krogu pomerila z Indijko Margeretto Mario Regi. Premagala jo Sara in Indijkaje s 12:0. V drugem krogu jo je čakala precej kakovostnejša nasprotnica, Kitajka Chen Zhang. V borbo z malo točkami je Azijka izvlekla izid 2:1. »Svetovno prvenstvo mi je bilo zelo vseč. Je zelo dobro organizirano in čisto nekaj posebnega za videt! Občutki so bili neverjetni in še kar trajajo… Imela sem dve borbi, izkupiček pa je zmaga in poraz. Z njima nisem čisto zadovoljna, ampak je bil to velik korak zame. Prinesel mi je veliko izkušnjo«, je po tekmovanju povedala Sara, ki je, kot se je kasneje pokazalo, izgubila proti svetovni prvakinji! Chen Zhang je v finalu s 5:3 ugnala Portoričanko Crystal Weekes in osvojila zlato medaljo! Mehičanka Ashley Arana in Grkinja Anastasia Konstantinidoi pa sta bili tisti, ki sta v polfinalu izgubili in s tem prišli do bronaste medalje. »Saro bi pohvalil, saj se je psihično dobro pobrala po porazu v kvalifikacijah in suvereno premagala Indijko. Proti predstavnici Kitajske je izgubila za las. Škoda je bila tudi to, da so jo po prvi borbi grabili hudi krči v mečih in v tretji rundi, ko bi lahko naredila preobrat, zaradi hudih bolečin to fizično ni mogla izvesti«, je videnje o nastopu prve Slovenke podal slovenski selektor Dragan Zarić.

ASP_8010Uvodni dan svetovnega prvenstva so najbolj zadovoljni  Azerbajdžanci, saj imajo že dve medalji – zlato in bronasto. Na lestvici odličij mu z enim zlatom sledijo Združene države Amerike, Srbija, Ukrajina in Kitajska. Italija ima srebrno in bronasto medaljo, kitajski Tajpej pa dve bronasti. V Areni Tajpej, se bo do srede borilo 793 mladincev, ki imajo 472 spremljevalcev. Gre za rekordno prvenstvo, saj na njem tekmuje 107 držav. Jutri na tatamiju v areni Tajpej ne bo Slovencev!

Rezultati prvega tekmovalnega dne:

Slovenski nastopi

Kategorija nad 67 kg

1. krog – Sara Pungartnik : Margerette Maria Regi (Indija) – 12:0

2. krog – Sara Pungartnik : Chen Zhang (Kitajska) – 1:2

Finale – Chen Zhang (Kitajska) : Crystal Weekes (Portoriko) 5-3

Bronasta medalja – Ashley Arana (Mehika) in Anastasia Konstantinidoi (Grčija)

Ostale kategorije

Mladinke

Kategorija do 49 kg

Finale – Tijana Bogdanović (Srbija) : Lydia Garcia Auaon (Španija) 9-5

Bronasta medalja – Emma Larsen (Kanada) in Safiye Polat (Azerbajdžan).

Kategorija do 68 kg

Finale – Yulia Miyuts (Ukrajina) : Marie Paule Ble (Francija) 4-0

Bronasta medalja – Marina Rizzelli (Italija) in Yi Chun Kuo (kitajski Tajpej)1964865_10203854324985565_1484488246_n