Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Reprezentančni dnevnik – Želel sem si in jo tudi dobil!

Celo noč sem spal bolj slabo. Ko sem se zbudil, sem čutil, da je danes moj dan! Vse je šlo po planu. Prvo borbo sem dobil Italijana, IMG_0060katerega sem brez večjih problemov premagal. Potem sem zvedel, da me v borbi za medaljo čaka dve glavi večji Španec. Preveč sem si želel medaljo, da bi to izgubil. Vedel sem, da ne smem prejeti udarca v glavo, če hočem zmagati. Vse je šlo kot sem si zamislil, veliko sem se gibal, dajal točke z roko. Na koncu sem moral kar nekaj časa čuvati rezultat. To mi je uspelo in moja prva medalja s članskega evropskega prvenstva je tu! Vse, kar sem si po Puebli želel, je bila medalja na ep. Temu sem vse podredil. Zelo semIMG_0040 vesel, da se je izplačalo. V polfinale je presenetljivo prišel Ciperčan. Bil sem zelo sproščen. To mi je prineslo nastop v finalu. Med polfinalom in finalom je bila izjemno dolga pavza, zaradi česar sem bil med borbo zelo utrujen. Nasprotnik je borbo izpeljal taktično zelo dobro. Čestitam mu! Želel sem si medaljo! Dobil sem jo! Sem več kot zadovoljen. Sedaj držimo pesti za Franko in Ano!

Jure Pantar

IMG_0021

Osvajanje medalj na največjih tekmovanj se je nadaljevalo v Bakuju, kjer so Juretu Pantarju (do 63 kg) okoli vratu obesili srebrno medaljo. S tem je posegel po majhnem jubileju, saj je bila to peta medalja za Slovenijo v zgodovini evropskih prvenstev. Da je prišel do nje, je najprej visoko porazil Italijana Chiarello. Nato je za dve točki zaostal Španec Perez Polo. V IMG_0018polfinalu je Jure vzdržal nalete Ciprčana Pilavakisa, katerega je prav tako premagal z dvema točkama razlike. Finale je Belgijec Jaouad Achab siloviteje pričel, nato pa do konca dvoboja nadzoroval njegov potek. Dunja Lemajić je odlično odprla nastopanje v članskem razredu, saj je v prvem krogu kategorije do 73 kg, z 2:0 ugnala Belorusinjo Sirotkino. Tudi v četrtfinalu proti Hrvatici Radoševi, kasnejši evropski prvakinji ji je šlo dobro v prvih dveh rundah. V tretji pa je Radoševa, po rezultatu 2:2 ušla na 3:7. Zadnji dan EP bo imela FrankaIMG_0008 Anić nekaj pred 11 uro prvi dvoboj v kategoriji do 69 kg, ko se bo preko Lua Marie Pini Seiro Devese poskušala uvrstiti v polfinale. Nekaj daljša in težja pot čaka Ano Petrušić. Njena prva nasprotnica bo v kategoriji do 53 kg Rusinja Ekaterina Kim. Ta dvoboj bo na programu okoli pol dvanajste ure.