Rusa zaustavila naša najboljša tekmovalca

Drugi dan Odprtega prvenstva Nizozemske v taekwondoju so na blazine športne dvorane v Eindhovnu stopili štirje slovenski reprezentanti. Mladinec Patrik Divković, ki je s tekmovanjem končal v 12806014_1729675220652748_2211422824013540085_npolfinalu, kjer ga je premagal Norvežan Botond Davoti, ter člani Jure Pantar, Domen Pirc in Ivan Trajković. Slednji je bil tretji nosilec in se je najprej pomeril proti manj znanemu Turku Bugrahanu Karakasu. Zato je dvoboj osmine finala začel previdno. Nasprotnik ga je v prvi rundi nekoliko presenetil, saj je povedel s 4:2. V naslednji Turku ni uspelo prebiti Ivanove obrambe, naš prvak je osvojil tri nove točke in povedel s 5:4. V tretji rundi je dodal še dve točki in prišel do zmage na rutiniran način. V četrtini finala je bil Trajkovićev nasprotnik Rus Jury Kirichenko, ki je z dvobojem opravil tako kot večina njegovih sodržavljanov. Trajkovića je visoko ugnal, saj je zmagal z 10:1. Evropski mladinski prvak iz leta 2009, ki pa kasneje ni več tako blestel je tako dokazal, da so ruski tekmovalci na začetku tekmovalne sezone 2016 v vrhunski Ivan in Dragan_naformi.  Jure Pantar je turnir v Eindovnu odlično odprl, saj je v prvi rundi proti Portugalcu Paulu Ferreiri povedel s 4:2. V drugi je prednost povišal na 10:3, v tretji pa je dodal še pet točk in zmagal s 15:4. V naslednjem dvoboju ga je zaustavil Rus Ivan Muradashvili. Odločilna je bila zlata točka, s pomočjo katere je Muradashvili, ki je lani na odprtih prvenstvih Rusije in Srbije osvojil tretje mesto, napredoval v četrtino finala. Delno sta lahko s prikazanim zadovoljna tudi ostala naša reprezentanta. Domen Pirc je najprej premagal Poljaka Mateusza Lewalskija, nato pa izgubil proti Kanadčanu Andrewu Leitoldu. Mladinec Patrik Divkovič pa je najprej slavil proti Čehu Janu Fiali, nato pa ga je v polfinalu premagal Norvežan Botond Davoti. Kljub temu je z osvojitvijo tretjega mesta postavil najboljši slovenski izid na tokratnem odprtem prvenstvu Nizozemske.