Rusi poskrbeli, da bo prvi dan kmalu pozabljen

dutch2014V nizozemskem Eindhovnu poteka G2 turnir, na katerem nastopa veliko vrhunskih tekmovalcev, ki na ta način testirajo formo pred majskim evropskim prvenstom. Prvi dan je tekmovalo pet Slovencev, ki pa dlje, kot do drugega kroga, niso prišli. Po eno zmago so dosegle Franka Anić, Dunja Lemajić in Nuša Rajher. V prvem krogu sta se poslovila Anita Kaltak in Nejc Hladnik. Zanju sta bila usodna Rusa Engovatova in Tetakaev. Tudi za Anićevo, ki je za uvod premagala Nemko Schneiderjevo, je bila Rusinja Baryshnikova (5:0) previsoka ovira. Na lanskem svetovnem prvenstvu je naša reprezentantka presenetila Baryshnikovo in jo zanesljivo premagala. V drugo se ni izšlo. Da se forma počasi dviguje pri Lemajićevi, je vidno iz doseženega v Eindhovnu. V prvem krogu jeDunja Lemajic2 proti Srbkinji Tasićevi slavila z 8:1, v drugem pa izgubila proti precej bolj znani Turkinji Tatarjevi, olimpijski podprvakinji, s 7:9. Tekwondoistki, ki sta premagali naši reprezentantki, sta rušili vse pred seboj do finala. Njega je neporažena zapustila Baryshnikova. Soliden nastop je izpeljala tudi Nuša Rajher, ki je najprej premagala Švedinjo  Zederfeldtovo (7:1), v drugem krogu pa je bila dvajset letna Mehičanka Balazerova, ki se je na zadnjih turnirjih redno uvrščala v finale (tokrat je bila tretja) in je svetovna podprvakinja, boljša s 6:4. V najtežji ženski kategoriji sta si samozavest močno dvignili najboljši. Načrtno delo zadnjih let, je francoski vrsti na Nizozemskem vrnilo s finalom med Anno Carolino Grafee in Gwladys Epangue. Boljša je bila prva, obe pa bosta med favoritinjami na evropskem prvenstvu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAV moški konkurenci je bilo največ pozornosti namenjeno kategoriji do 80 kilogramov. Tokrat je le prišlo do dolgo pričakovanega medsebojnega dvoboja med »otoškima«  Cookom in Muhammadom. In to celo v finalu, kjer je bil z 10:8 boljši Cook, ki je poskrbel, da so se na angleških licih sicer pojavili nasmeški. A so bili kisli, ko so mu morali čestitati za zmago.

Drugi dan mednarodnega prvenstva Nizozemske nastopata še zadnja dva slovenska reprezentanta, Ana Petrušić in Ivan Trajković.