Rusija zavzela evropski kadetski prestol

Evropska taekwondo zveza je madžarski zvezi zaupala organizacijo devetega evropskega kadetskega prvenstva. To je od četrtka do nedelje (05. – 08. 2017) potekalo v Budimpešti. Tekmovanje so izpeljali v športni dvorani BOK, ki je bilo primerno za izvedbo tovrstnega tekmovanja. Dejansko se je s tem madžarska taekwondo zveza na velika vrata vrnila na evropski zemljevid, saj že dolgo ni organizirala tako velikega tekmovanja. V glavnem madžarskem mestu je nekaj dni preživelo 477 mladih športnikov, ki je tja pripotovalo iz 42-tih držav. Ti si bodo evropsko prvenstvo zapomnili tudi po uporabi zaščitnih čelad z vizirjem, saj se je zgodilo prvič, da je o udarcih v glavo izključno odločala le elektronika. V Budimpešti je Sakis Pragalos, predsednik evropske taekwondo zveze povedal: »Rad bi se zahvalil Miklosu Patakfalvyu, predsedniku madžarske zveze za njegovo aktivno vlogo in učinek pri izvedbi tako pomembnega dogodka. Evropsko kadetsko prvenstvo ima svoj delež v prihodnosti taekwondoja. Prav tako je pomembno, da imajo mladi na voljo vrhunske tekmovalne pogoje. Obetajoče jih je bilo opazovati pri uporabi novih pravil. Zanje je bilo zelo pomembno, da so prišli do izkušenj, ki jih nudi evropsko prvenstvo. Na ta način so postali bolj domači z novostmi, ki se dogajajo na borilnem polju«.

Po številu osvojenih medalj se je na vrh uspešnosti evropskega prvenstva izstrelila Rusija. Tekmovalci iz ene največjih evropskih držav so v štirih dneh osvojili šest zlatih, šest srebrnih in sedem bronastih medalj. Na visoko drugo mesto se je morda nekoliko presenetljivo povzpela Nemčija, ki je osvojila dve zlati, srebrno in dve bronasti medalji. V skupnem seštevku je bila tretja Hrvaška. Zastopniki naše južne sosede so se domov vrnili bogatejši za dve zlati in tri bronaste medalje. Slovenija v Budimpešti ni osvojila medalje. Zelo blizu sta bila Larisa Lončarič in Leon Lenart Drašković, ki sta prvenstvo končala na petem mestu.