Med dvajseterico so trije

Na zadnjem tekmovanju v tehniki, kjer se je dalo priti do točk za evropsko lestvico, se je dvema od treh naših predstavnikov uspelo uvrstiti v finale in s tem izboljšati svojo pozicijo na lestvici. Na Odprtem prvenstvu 13592272_10206696236747755_3769072777002834429_nNemčije so za svoje klube tekmovali Rok Hožič, Renata Mavrič in Rok Mohar. V enaki zasedbi so Slovenijo zastopali tudi na Odprtem prvenstvu Avstrije, turnirju, ki je bil na programu pred nemškim. Na zadnjem odprtem prvenstvu v tehniki je sodelovalo 287 tekmovalcev v konkurenci posameznikov, 57 parov, 34 ekip, 22 udeležencev prostega sloga in 5 tekmovalcev v parataekwondoju. V Essenbach so prišli tekmovalci iz 14 evropskih držav. Kot prva je na tatami stopila Renata Mavrič, kateri v hudi mednarodni konkurenci ni uspel preboj v finale. Popoldan je v podobnem slogu moral zaključiti tudi Rok Hožič. Kot zadnji je nastopil Rok Mohar, ki se je po solidnem nastopu uspel prebiti v finale. V njem je zasedel 7 mesto.

Za uspešen zaključek slovenskih nastopov sta poskrbela Renata Mavrič in Rok Mohar, ki sta nastopala v parih nad 31 let. Nastop jima je odlično uspel, saj sta 13566948_10206696223587426_3493559350105822624_nnapredovala v finale. V njem sta premagala en par in na koncu zasedla 7 mesto. S točkami iz OP Nemčije sta se naša zastopnika v parih uvrstila na Evropsko lestvico, kjer sta s šestimi točkami na 26 mestu.

»Pred samim tekmovanjem je bila tiha želja, da bi dosegel (oz. dosegla) dva finalna nastopa. Na koncu se je to tudi zgodilo. Na zaključku poletne sezone sem zadovoljen z rezultati, ki počasi, a konstantno rastejo«, je dogajanje v Essenbachu ocenil Rok Mohar.

V kategoriji parov najdemo na evropski lestvici še Urško Kragolnik Požru in Josipa Alekseja Požru, ki pa na zadnjih dveh turnirjih nista tekmovala in ki sta s 15 točkami na 15 mestu.

Roku Moharju je nastop v finalu med člani do 40 let omogočil napredovanje na evropski lestvici. Sedaj je 17-ti. Sedemnajsta je v svoji starostni kategoriji tudi Urška Kragolnik Požru. Na tem mestu je tudi Josip Aleksej Požru. Vendar so v kategoriji do 50 let naredili napako, saj so Nemca Christiana Senfta dvakrat vpisali na lestvico. Zato  je Josip Aleksej Požru dejansko na 16-tem mestu in je trenutno, kar se posamične konkurence tiče, naš najvišje uvrščeni tekmovalec na evropski jakostni lestvici!