Slovenija med desetimi dobitnicami medalj

Z žensko kategorijo nad 67 kilogramov in moško do 68 kilogramov, so na sredozemskih igrah zaključili s turnirjem v taekwondoju.  Od prve uvrstitve te športne discipline na mediteranske igre, je največ potegnila Turčija, organizatorka iger. V Mersinu je nastopila s polno zasedbo, saj je imela zastopnike v vseh osmih kategorijah. Prav vsi njeni tekmovalci so se tudi uvrstili Ana Dunja Mio mediteranske 2013med dobitnike medalj. Prav tako pomembno je, da je osmerica osvojila točke za svetovno lestvico, saj je imel turnir v svojem naslovu črko G in številko ena. To pomeni, da sta dva turška zmagovalca prejela po deset točk, dva mediteranska podprvaka šest, štirje tretjeuvrščeni pa po 3,6 točk. Veliko točk so dosegli tudi Španci, ki se domov vračajo s tremi zlatimi in dvema bronastima medaljama. Osemnajst držav je v Mersin poslalo taekwondoiste. V desetih se veselijo medalj. Med njimi je zaradi brona Ane Petrušić tudi Slovenija! Velik met je uspel Francozinji Maevi Mellier, ki je v finalu kategorije nad 67 kilogramov premagala olimpijsko zmagovalko, Srbkinjo Milico Mandić. Sicer je bila konkurenca nekoliko bolj zgoščena v moški konkurenci, kjer je tekmovalo 42 članov, medtem ko je bilo v ženski 37 bork. Izmed sredozemskih držav, v taekwondoju niso nastopile Alžirija, Andora, Črna Gora, Hrvaška, Malta in Sirija. Razlog, da v Turčijo ni bilo več tekmovalcev, leži v svetovnem prvenstvu. Nanj se je slovenska reprezentanca do danes pripravljala v Mariboru.