Splačalo se je boriti v Sofiji

Glavno mesto Bolgarije je ta konec tedna gostilo odprto prvenstvo te države, ki je v Sofijo pritegnilo podobno število tekmovalcev, kolikor jih je minuli konec tedna tekmovalo na Odprtem prvenstvu Slovenije. Med približno 1000 udeleženci je bilo osem Slovencev, ki so zastopali barve dveh klubov, ljubljanskega Dragona in mariborskega Red Powerja. Medtem ko so bili člani aktivni danes, so mladinci svoj del turnirja oddelali včeraj. Blestel je član Ivan Trajković, ki je prišel do nove zmage na turnirjih svetovnega pokala nivoja G1! Za konec je premagal olimpijskega podprvaka Angleža Lutala Massopa Muhammada, ki ima v zbirki tudi dve zlati medalji iz tekem Velikih nagrad! Bistričan je prvi dvoboj v Sofiji končal predčasno. Ukrajinec Bondar, ki je na poti do lanskega naslova mladinskega evropskega prvaka v polfinalu premagal našega Kobala, je bil v podrejenem položaju. Res je sicer osvojil 10 točk, a je Trajković ta dvoboj predčasno zaključil. V polfinalu je Ivan Grku Kallifonisu dovolil le eno točko. Ena poslastic turnirja v Sofiji je bil finale kategorije do 87 kg. V njem se je Trajković udaril z enim najbolj znanih taekwondoistov sveta. Anglež Lutalo Muhammad, ki ima doma srebrno in bronasto olimpijsko odličje je našega prvaka dodatno motiviral, Trajković pa je z zmago s 24:20 dokazal, da je povsem upravičeno v deseterici najboljših taekwondoistov v najtežji olimpijski kategoriji. »Zelo sem vesel, da sem danes osvojil zlato medaljo. Še posebej po slabši predstavi na domačem turnirju. Vedel sem, kje so bile moje napake v Mariboru. Zato sem naredil vse, da bi jih v Sofiji popravil. Mislim, da mi je super uspelo. Prvo borbo sem Ukrajinca premagal 30:10. Drugo Grka s 13:1. Obe borbi sem vodil od začetka do konca. V finalu proti aktualnemu olimpijskemu podprvaku Lutalu iz Velike Britanije sem vedel, da moram delati zelo agresivno. Takoj na začetku sem povedel dvoboj. Vmes je nekaj sekund druge runde vodil Lutalo. Zatem sem spet jaz stisnil in borbo pripeljal do konca (24:20). Super se počutim. Malo sem natolčen, ampak imam dovolj časa za regeneracijo do naslednjega turnirja,« je bil po finalnem dvoboju vesel Ivan Trajković.  Matic Motaln je izgubil prvi dvoboj, od njega je bil boljši Črnogorec Beqaj.

Od treh deklet ljubljanskega Dragona je največkrat na tatami stopila Sandra Milosavljević. V štirih dvobojih je dokazala, da je enakovredna konkurenci kategorije do 62 kg. Njeno moč so občutile Nemka Nat, Argentinka Angiolillo in Grkinja Antoniou. V polfinalu jo je zaustavila Ukrajinka Yakovleva. Ani Petrušić je kategorija do 53 kg vse bolj domača. Po zanesljivi zmagi proti Grkinji Theodoridou, sta sledila napeta dvoboja proti Danki Malykke in Tunizijki Ben Al. V obeh je zmagovalko odločila zlata točka. V prvem jo je osvojila Petrušićeva, v drugi pa Ben Alova. Dunja Lemajić je najprej več kot prepričljivo premagala Grkinjo Ameridi, nato pa jo je v četrtfinalu ugnala prva nosilka turnirja, Angležinja Williams. »Če povem na kratko, je prvi od naših štirih predstavnikov včeraj tekmoval Jure Pajk do 63 kg in v predtekmovanju izgubil. Dunja Lemajić je v drugem krogu za kolajno izgubila z Williamsovo. Ana Petrušić je šla naprej dva dvoboja. V tretjem je izgubila od Tunizijke v podaljšku. Ta se je končal z 0:0, nasprotnica pa je zmagala na računalniške dotike. Sandra Milosavljević je v polfinalu izgubila proti Ukrajinki in si je prislužila bronasto kolajno«, je po koncu tekmovanja dogajanje povzel Miodrag Krnetić, trener Dragona in sicer selektor slovenske reprezentance.

V odlični formi je mladinec Nik Auguštin, ki v tem letu ne pozna poraza. Do konca je šel še na tretjem zaporednem turnirju. Po turškem in slovenskem je zmagal še na bolgarskem odprtem prvenstvu. Tokrat je bilo zelo napeto v njegovem prvem dvoboju, ko je o napredovanju dvoboja, v katerem ni bilo veliko točk (3:3) odločil udarec v dodatni rundi. Zatem je šlo lažje. V drugem dvoboju je nasprotnik iz Grčije dvoboj po nekaj sekundah predal zaradi poškodbe, finalnega pa je Auguštin zmagal z 10:4. »Turnir je bil z izjemo tehtanja in registracije dobro organiziran. Borbe so potekale tekoče in brez prekinitev. V prvi borbi sem proti Moldavijcu malo izgubil glavo in po izenačeni borbi zmagal na zlato točko. V drugi borbi me je čakal Grk, ki je bil prvo kolo prost. Ko se je borba začela, sem izvedel udarec, on pa je po vsega skupaj 10 sekundah, dvoboj predal. V finalu sem se boril z Bolgarom, ki sem ga premagal že na evropskem klubskem prvenstvu. Zato sem bil malo bolj sproščen in vseskozi držal aktiven rezultat. Na koncu sem zmagal z 10:4. Leto se je zame začelo odlično. Upam da se bo tako nadaljevalo«, je iz Sofije sporočil Auguštin. Blizu medalji je bil v mladinski konkurenci Tilen Ajhmajer, ki ga je v tesnem četrtfinalu (10:11) zaustavil Grk Dadoupis, Jureta Pajka pa je izločil drugi Grk, Verelis.