Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Tekmovalci v tehniki znova v akciji

Danci, ki veljajo za ene najboljših tekmovalcev v tehniki na svetu, so pripravili serijo tekmovanj preko spleta. Drugo po vrsti, Lents Taekwondo Worldwide Sports Online Open je bilo takšno, da je vsak ljubitelj tehnike našel nekaj zase, saj so turnir pripravili v kar 47-tih kategorijah. Slovenijo je zastopalo pet posameznikov, ki so tekmovali kot reprezentančna ekipa. Prvi del tekmovanja, oziroma pred izbor in polfinale so izpeljali pred slabima dvema tednoma, finale pa je bilo na programu konec minulega tedna. V ekipi so bili Lorena Zabukovec TKD Kang – mladinka rojena leta 2005 2.-1. kup,  Lara Zabukovec TKD Kang – kadetinja rojena 2007 2.-1. kup, Neža Berden TKD Kang – kadetinja rojena 2008 2.-1. kup, Kris Horvat TKD Kang – otroci U11 rojen 2011 6.-3. kup in  Teodora Stevanović K2 Taekwondo – kadetinja rojena 2007 6.-3. kup.  V polfinalu kadetinj 2. in 1. kup sta tekmovali Lara Zabukovec in Neža Berden, nastopili sta v nedeljo. Žal jima je malo zmanjkalo, da bi se uvrstili v finale, kamor je napredovalo 8 najboljših. Lara je bila 10, Neža pa 11. Lara in Neža potrebujeta še nekaj časa, da bosta izboljšali tehniko in izvedbo. Vendar je pri njiju napredek dobro viden, saj redno trenirata in se zato pozna postopen dvig nivoja znanja. Ostali tekmovalci so nastopili v finalu. Minulo soboto je bil na vrsti Kris Horvat, ki je tekmoval med otroci do 11 let v kategoriji 6.-3 kup. Osvojil je odlično drugo mesto, saj je prvič tekmoval v višji starostni kategoriji in prvič z zelenim pasom. Prvič je nastopil s peto formo, ki se jo je naučil v zelo kratkem času.  Nato je prav tako v kategoriji 6.-3. kup, a med kadetinjami, tekmovala Teodora Stevanović. Osvojila je šesto mesto. Za Teodoro je bilo to prvo mednarodno spletno tekmovanje. Ima veliko prostora za razvoj, saj je izjemno gibljiva. Osvojiti pa mora še pravilne tehnike in izboljšati prezentacijo. Kot zadnja je v soboto tekmovala mladinka Lorena Zabukovec v kategoriji rdečih pasov 2. in 1. kup. Osvojila je drugo mesto. Lorena je tehnično že zelo dobro podkovana, malo mora še nadgraditi prezentacijo in ima dobre možnosti za poseganje po še boljših mestih.