Točka je zmanjkala za uvrstitev v finale

V Braziliji je potekalo svetovno vojaško prvenstvo v taekwondoju. V Riu de Janieru sta slovensko vojsko zastopala Ana Petrušić in Jure Pantar. Sistem tekmovanja se je razlikoval od klasičnega sistema, saj imajo na vojaških igrah tisti, ki so poraženi, v primeru, da se njihov nasprotnik uvrsti v finale, možnost napredovanja skozi repasaž vse do dvoboja za bronasto medaljo. Petrušičeva je odlično odprla turnir, saj je v prvem krogu kategorije do 53 kilogramov odpravila reprezentantko ZDA Taylor MacLeod z rezultatom 20:1. Naslednja nasprotnica je bila precej bolj neugodna. Domačinka Leonor Dias je s točko razlike (7:8) napredovala v finale. To je pomenilo, da se bo Ana merila v enem izmed dvobojev malega finala. Potek turnirja ji je za nasprotnico namenil Italijanko Erico Nicoli. V dvoboju, ki je odločal o bronasti medalji se je bolje znašla 23-letna Italijanka, ki je svoj najboljši rezultat dosegla s tretjim mestom v olimpijskih kvalifikacijah leta 2016. Nikolijeva je dvoboj za vojaški bron z malo točkami dobila s 4:2.

Jure Pantar se je boril v kategoriji do 68 kilogramov. Potem,  ko je bil prost v prvem krogu, se je v drugem boril proti Kanadčanu Bernardu Harcourtu. Ker je Jure izgubil dvoboj (8:22), je lahko le upal, da bo njegov nasprotnik napredoval do finala in mu s tem omogočil nadaljevanje tekmovanja. A je Kanadčan v naslednjem krogu izgubil proti Irancu Amirju Bakhshiju. S tem je z nastopanjem na svetovnem prvenstvu končal tudi Jure Pantar, ki je povedal: »Zame se tokrat ni izšlo. V prvem krogu sem izpadel proti Kanadčanu. Po vodstvu v prvi rundi sem mu v drugi prepustil pobudo in tako na koncu izgubil z rezultatom 22:8. Noge žal niso ubogale. Sezona je bila dolga in naporna. Potreboval bom malce daljši počitek potem pa dalje.« V vlogi trenerja slovenske vojaške reprezentance je v Riu naša reprezentanta spremljal Dragan Zarić: »Žal se nam tokrat ni izšlo. V Rio smo prišli z željo po vsaj eni medalji. Od tukaj odhajamo praznih rok. Lahko rečem da tudi z grenkim priokusom, saj bi Ana v polfinalu morala premagati Brazilko, vendar so jo sodniki osem sekund pred koncem oškodovali in v finale je z rezultatom 8:7  nadaljevala domačinka. V repasažu pa je bila žal boljša Italijanka. Jure žal ni imel dne in dvoboja ni opravil tako kot zna. Izgubil je že v prvem krogu proti Kanadčanu. Jutri nas čaka dolga pot nazaj in vsi se je veselimo!«