Trajković za zlato medaljo ugnal drugega s svetovne lestvice

%c2%b8ivan-trajkovicV zagrebški Areni poteka Odprto prvenstvo Hrvaške. Današnji dan je bil namenjen članom, ki so se na turnirju G1 nivoja potegovali za točke svetovne lestvice. Med Slovenci ima največ razlogov za zadovoljstvo Ivan Trajković, ki je še enkrat v seriji dokazal, da je v vrhunski formi in da je v kategoriji do 87 kilogramov že na nivoju najboljših na svetu. To pot je v finalu z 9:8 premagal Tunizijca Yassine-ja Trabelsi-ja. Naš najbolj izkušeni tekmovalec je silovito začel turnir v največji zagrebški športni dvorani. V 1/8 finala je Poljaka Rafala Szypulskija poslal na tla. Nato je njegovo moč občutil Španec Daniel Ros Gomez, katerega je naš najvišje uvrščeni tekmovalec na svetovni lestvici premagal z 11:3. S tem mu je v precejšnji meri vrnil za poraz s 3:15 v borbi za tretje mesto na lanskih evropskih igrah v Bakuju. Po zmagi nad drugim nosilcem, je sedmega nosilca na turnirju v polfinalu testiral Payam Ghobadi Oughaz, ki je na letošnjem evropskem prvenstvu prišel do bronaste medalje. Nekdanji Iranec, sedaj branilec azerbajdžanske zastave je imel v Zagrebu status šestega nosilca. Vprašanja o finalistu ni bilo, saj je Trajković zmagal 15078516_10211554613723204_2892949167975866277_ns 7:2. Najtežji nasprotnik je na našega prvaka čakal v finalu. Tunizijec Yassine Trabelsi ima za seboj izjemno leto. Zmagal je na afriških olimpijskih kvalifikacijah, postal afriški prvak, ter dobil Odprto prvenstvo Avstrije. Drugi s svetovne lestvice (Trajković je na njej trenutno na 40-tem mestu) se je moral zadovoljiti s srebrno medaljo. Trajković si je zlato medaljo zagotovil s točko prednosti, zmagal je z 9:8. “Zelo, zelo sem zadovoljen z zmago, V prvi vrsti zato, ker sem premagal tri nasprotnike, ki so res v svetovnem vrhu. Obenem sem dokazal, da te tri medalje v drugem delu sezone niso bile naključje. V finalu je bilo še posebej napeto. Izgubljal sem že s 6:0 in kasneje z 8:3. Spet se je izkazalo, kako pomembna je psihična stabilnost. Nisem divjal, ampak sem petnajst sekund pred koncem zadel Tunizijca v glavo. Deset sekund kasneje sem na enak način dosegel še tri točke in se kljub opominu spretno izmikal zadnjih pet sekund in zmagal,” je dramatično dogajanje v finalu, potem ko je prejel medaljo za prvo mesto, še enkrat podoživel Trajković. Z novimi desetimi točkami je dosegel maksimalno letno število točk za svetovno lestvico. Zato lahko pričakujemo, da bo v domen-pirczačetku naslednjega leta, ko bodo objavili realne letne lestvice zelo blizu vrha kategorije do 87 kilogramov.

Drugi in hkrati zadnji med deseterico Slovencev, ki so se danes borili na Hrvaškem in ki je opravil več kot dve borbi, je bil Domen Pirc. V kategoriji do 74 kilogramov je po visoki zmagi proti Nizozemcu Hamzu Koubiaju, preskočil šestnajstino finala s pomočjo zlate točke. V dodatni rundi je ugnal Hrvata Fabijana Brčića. V osmini finala je Pirca z 10:7 zaustavil Poljak Mikolaj Szaferski. V Zagrebu sta do zmage prišla še Jure Pantar in Mark Stanič, medtem ko so Matic Motaln, Anže Resnik in Lucijan Kobal poslovili po uvodnem dvoboju. Tudi dekletom ni šlo. Njihovo čast je z zmago proti Grkinji Despoini Spanou reševala Dunja Lemajić. Franka Anić je v dodatni rundi izgubila proti Španki Aidi Martinez Gonzalez. Precej več je od turnirja pričakovala tudi Ana Petrušić, katero je v prvem krogu presenetila Hrvatica Dora Marić, ki je sicer na letošnjem Odprtem prvenstvu Slovenije prišla do srebrne medalje. Dalmatinki je to ob bronasti medalji iz evropskega univerzitetnega prvenstva tudi edini omembe vreden rezultat. Jutri bodo v Zagrebu izpeljali še tekmo svetovnega pokala za mladince in kadete. Nanjo so prijavljeni: Jure Pajk, Nik Auguštin, Adna Kadrić, Lejla Serdarević, Domen Molj, Rok Motaln, Lin Kovačič, Nemanja Vasić, Timotej Mlinarič, Jure Tozon, Piadora Lončarič in Larisa Lončarič.