Tri točke za svetovno lestvico

Po petkovih dvobojih na tekmi svetovnega pokala v nemškem Bonu, so na vrhu uspešnosti posameznih držav Španci in Hrvati. Prvi Logo_PCso dosegli prvo in dve tretji mesti, drugi pa prvo in tretje mesto. Za nas je bilo najbolj zanimivo odvijanje ženske kategorije do 67 kilogramov, saj smo imeli v njej Dunjo Lemajić. Lemajićeva in Poljakinja Jagoda Ulfig sta bili tisti, ki sta odprli tekmovanje v tej kategoriji. Za točko je bila uspešnejša naša reprezentantka, ki se z rezultatom 3:2 veselila napredovanja v drugi krog. Za uvrstitev med osmerico najuspešnejših na turnirju se je Lemajićeva pomerila z veteranko, Francozinjo Haby Niare. Po treh rundah sta nasprotnici ločili dve točki, rezultat dvoboja je bil 1:3, kar je pomenilo, da se je v četrtfinale uvrstila precej pcday1izkušenejša Francozinja, ki je zatem dobila dvoboj proti Angležinji Lauren Williams z 11:5, polfinale proti Ukrajinki Tetiani Tetereviatnykovi pa s 6:4. V finalu je Niarejevo presenetila Hrvatica Matea Jelić, ki je predtem vse štiri dvoboje dobila z identičnim nogometnim rezultatom – 1:0. Zato ni težko verjeti, da je Hrvatica tudi v finalu zmagala s to minimalno razliko! Osvojene točke so glavni motiv za udeležbo na tekmi svetovnega pokala v Bonu. Ker ima turnir G2 oznako, bosta OLYMPUS DIGITAL CAMERADunja Lemajić in Jure Pantar (tekmoval je v četrtek) za osvojeno deveto mesto prejela 3.02 točke. Oziroma bosta za deveto mesto dobila več, kot če bi bila peta na G1 turnirju.

Na današnjem (sobotnem) seznamu ne boste našli Slovencev. Tretji tekmovalni dan sta na programu moški kategoriji do 54 in do 68 kg, ter ženski do 46 in do 53 kg. Zadnji trije naši reprezentanti (Anić, Pirc in Trajković) se bodo borili v nedeljo, ko bodo v Bonu tudi sklenili sicer zelo zveneči Pokal predsednika, ki pa se v praksi ne odvija tako gladko, kot so si zamislili organizatorji.