Tudi v Belgiji so zbirali medalje

Po nekajtedenskem premoru so slovenski reprezentanti odpotovali v Belgijo, kjer v Lommelu tekmujejo na 38-tem odprtem prvenstvu te države. Danes so se za točke svetovne lestvice (G1 turnir) pomerili člani, jutri bodo na blazine stopili še mladinci in kadeti. Naši najmočnejši člani še naprej dosegajo izvrstne rezultate. Odličen je bil Ivan Trajković, ki je najprej suvereno ugnal Francoza  Iliesa El Assalija, nato pa še z nekoliko Belgian-Open_Final_Kyorugi-775x550višjo točkovno razliko Egipčana Abdelrahmana Elgoharyja. Vrhunski test za našega najboljšega tekmovalca se je v polfinalu nahajal v Nemcu Alexandru Bachmannu, prvemu nosilcu turnirja v Belgiji. Tekmovalec, ki je na predlanskih vojaških svetovnih igrah osvojil drugo mesto in je lani osvojil Odprto prvenstvo Egipta. Trajković je dobro krenil v borbo, saj je povedel. Nemec je uspel izenačiti in tudi zaradi Ivanove neprevidnosti izsilil dodatno rundo. V njej je Bachmann prvi dosegel točko in639728C4-BF83-4A76-9F06-4FAD2BB3FC49-4583-000007A9D1F5F2F0 se veselil napredovanja v finale.

Žal je med ostalimi člani zmagal le še Jure Pantar. Opravil je tri dvoboje. Prva dva proti proti Hrvatu Toniju Šegedinu in Francozu  Fabiu Mattei je dobil, četrtfinalnega proti Belgijcu Mohamedu Si Ketbiju, četrtemu nosilcu kategorije pa izgubil s 7:24. medtem ko so Lucijan Kobal, Patrik Divković, Domen Pirc, Matic Motaln in Timotej Todič izgubili uvodne dvoboje.

Huronsko je turnir v Lommelu odprla Ana Petrušić, ki v prvem krogu kategorije do 49 kilogramov Nizozemki Baroudovi ni prepustila niti točke! V tem letu naši najboljši borki se je zalomilo v četrtfinalu, v katerem se je pomerila s Srbkinjo Vanjo Stanković. Nekaj nepozornosti in Srbkinja je zmagala z 8:3.

Uspešno je krstni dvoboj v kategoriji do 67 kilogramov prestala Dunja Lemajić, ki je proti Francozinji Attoumanijevi morala opraviti še dodatno rundo, na koncu pa ji je zmago prinesla večja aktivnost na tatamiju. Ljubljančanka si je medaljo zagotovila z zmago proti Angležinji Terri Lumb. V polfinalu se je Lemajićeva pomerila z eno najbolj trofejnih bork v taekwondoju. Švedinja Elin Johansson, ki je bila v Lommelu prva nosilka, je znala vnovčiti svoje bogate izkušnje in se z izidom 11:8 uvrstiti v svoj drugi finale na tekmah svetovnega pokala v tem letu. Skandinavka je v finalu z 12:8 odpravila Italijanko Cristino Gaspo in se po lanskem odprtem prvenstvu Izraela veselila prve zmage na zadnjih štirih turnirjih.

Blizu napredovanja je bila v četrtfinalnem dvoboju proti Francozinji Ble Franka Anić, ki je dvoboj izgubila v dodatni rundi.

Jutri bo na Odprtem prvenstvu Belgije znova zelo živahno. Med udeleženci tekmovanja v nižjih kategorijah bodo tudi naši mladinci in kadeti. Na turnir so prijavljeni Alek Rogič (M -51 kg), Žiga Korpar (M -59 kg), Jure Tozon (M -63 kg), Klemen Herič Sirotka (M -68 kg), Tilen Ajhmajer (M – 68 kg), Piadora Lončarič (M -52 kg), Anda Kadrić (M -55 kg), Larisa Lončarič (K -59 kg), Lin Kovačič (K -45 kg) in Timotej Mlinarič (K -49 kg).