V Albanijo številnejše zastopstvo kot je bilo v Turčiji

Antalya je bila za slovenske taekwondoiste prva postaja svetovnega pokala v tem letu. Na Odprtem prvenstvu Turčije smo imeli šest tekmovalcev. Člani so nastopali pod okriljem naše taekwondo zveze. Med njimi so bili trije, ki so tekmovalno sezono začeli z zmago. Ta je bila Domnu Molju (kategorija do 54 kilogramov) in Patriku Divkoviću (kategorija do 87 kilogramov) dovolj, da sta turnir, ki je bil G2 nivoja, končala kot peto uvrščena. Do zmage je prišel v kategoriji do 68 kilogramov še Lin Kovačič, kateremu pa je ta zadostovala za deveto mesto. Matevž Koren je zastopal Red Power. V kategoriji do 74 kilogramov je izgubil uvodni dvoboj in turnir končal na sedemnajstem mestu. To mesto je v ženski kategoriji do 67 kilogramov osvojila Anastasija Ljubinković, ki je prav tako izgubila v prvem krogu. Najboljši rezultat je v Antalyi dosegel mladinec Luka Raškovič, ki je v družbi klubskega trenerja Reneja Voglarja (Sparta) dvakrat zmagal. To ga je popeljalo do bronaste medalje. S tem je nakazal, da se v kategoriji do 68 kilogramov razvija v zelo konkurenčnega mladinca. Naslednji turnir, na katerem bodo zraven Slovenci, bo Predsednikov pokal, ki bo od četrtka do naslednje nedelje v Albaniji. Najprej bodo v Grand Blue Fafa Resortu v Durrësu izpeljali dvodnevni turnir v tehniki, kateremu bo sledil enodnevni turnir v parataekwondoju. Naslednje tri dni bodo na delu borci v borbah. Za zaključek bodo štiri dni na E2 turnirju poskrbeli še mladinci. Naše članske reprezentante bosta tako kot v Turčiji vodila trenerja Dragoslav Zarić in Jure Pantar, spremljal pa ju bo Miodrag Krnetić. V tekmovalni zasedbi je deset borcev. Domen Molj, Žan Zupančič, Lin Kovačič, Nemanja Vasić, Tilen Ajhmajer, Jure Tozon, Leon Lenart Drašković, Matevž Koren, Anastasija Ljubinković in Patrik Divković. Mladince Nikolaja Bulatovića, Ožbolta Molja, Miho Bradača, Tiana Kranjeca, Jana Raškoviča, Danajo Škofic in Luko Raškoviča bosta usmerjala trenerja Luka Režek in Zoran Zarić. V Albanijo potujeta tudi Renata Mavrič in Lorena Zabukovec. Slednja bo tekmovala v tehniki.