Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

V igri je bila medalja

Ta konec tedna poteka na Dunaju, glavnem mestu Avstrije Odprto prvenstvo Avstrije v tehniki. Včerajšnji dan je bil namenjen tekmovanju v članskih in mladinskih kategorijah, današnji pa v otroških in paraolimpijskih. Slovenijo so zastopali štirje tekmovalci. V članski kategoriji sta tekmovala Rok Mohar in Renata Mavrič, v mladinski pa Alan Marinić in Nuša Urnaut. Mlajšima je bil to prvi nastop na G1 turnirju v poomsah. Zagotovo je šlo, čeprav se jima ni uspelo uvrstiti v naslednji krog, za zelo poučno in zanimivo izkušnjo. V kategoriji Nuše Urnaut je tekmovalo 52 mladink, v kategoriji Alana Marinića pa jih je bilo 32.

Kar se tiče Roka Moharja in Renate Mavrič, sta tako kot na vseh turnirjih, ki se jih udeležita skupaj, tekmovala v posamični kategoriji in v kategoriji parov. Mavričeva je imela v kategoriji 16 konkurentk. V sistemu na izpadanje je z zelo majhno razliko (0.20 točke) izgubila proti avstrijski tekmovalki. Mohar je napredoval do borbe za medaljo. V njej se je pomeril s predstavnikom Katarja, kasnejšim zmagovalcem turnirja. Z uvrstitvijo v četrtfinale je Mohar osvojil peto mesto in s tem ponovil dosežek iz lanskega leta. Zelo dobra sta Renata in Rok nastopala med pari nad 30 let. V prvem krogu, kjer so se borili za vstop v finale, sta med 12-imi pari dosegla najvišjo oceno. V finalnem nastopu ju je večja napaka stala medalje, vendar sta kljub temu osvojila odlično sedmo mesto. To je obenem najboljša uvrstitev na G1 turnirjih za Slovenijo. Če ne bi bilo napake, po kateri so sodniki njun rezultat zmanjšali za 0.30 točke, bi skupni nastop najverjetneje končala na tretjem mestu. Zmagal je kitajski par Fan in Zhangova, ki je osvojil 6.78 točke, drugi je bil češki par Havliček in Novotna s 6.75 točke, tretja pa Francoza Eeckman in Begagova s 6.61 točke. Mavričeva in Mohar sta dobila oceno 6.44.

»S vsem, kar je naša četverica pokazala na Dunaju, sem zadovoljen. Viden je napredek in trud, ki so ga tekmovalci vložili, se jim obrestuje. Mladinca sta prestala krst velikega tekmovanja in jima je vse videno velika motivacija v nadaljnjem delu«, je nastop na Dunaju ocenil Darko Kadić, selektor reprezentance za tehniko.