V Luksemburgu do četrtfinala

Navkljub poletnemu času se sezona tekem svetovnega pokala nadaljuje z nezmanjšano intenzivnostjo. Dober mesec pred 13083211_1169032309794586_7924891580607022016_nolimpijskimi igrami imajo tisti tekmovalci, ki ne bodo tekmovali v Riu odlično priložnost, da na turnirjih G1 nivoja pridejo na nekoliko lažji način do točk za svetovno lestvico. Ob prehodu v jesenski del sezone je osnovni razlog nekoliko manjša udeležba olimpijcev na turnirjih, saj se nekateri med njimi raje v miru pripravljajo na največje letošnje športno tekmovanje na svetu. Zato je bilo odprto prvenstvo Luksemburga odlična priložnost za dosego odmevnih rezultatov. To še v nekoliko večji meri velja za evropske borce, saj je bil turnir v Luksemburgu zadnji tovrstni na stari celini pred olimpijskimi igrami. V drugi polovici julija bosta na vrsti še dva, ki pa ju bodo organizirali v Aziji oziroma Oceaniji. V eno najmanjših evropskih držav je odpotoval Ivan Trajković, ki se je znova pomeril v kategoriji do 87 kilogramov. Tekmovanje je odlično odprl, saj je premagal kakovostnega nasprotnika iz Azerbajdžana. Ramina Azizova, ki je bil deveti nosilec (Trajković je bil osmi) je premagal z rezultatom 6:5. V Luksemburgu, kjer poteka tudi mednarodni košarkarski turnir, na katerem sodeluje slovenska reprezentanca do 16 let, pa žreb ni bil naklonjen našemu najboljšemu članu, saj mu je v naslednjem dvoboju, v četrtfinalu namenil prvega nosilca, Rusa Vladislava Larina, ki je na DSCN2968svetovni lestvici na četrtem mestu kategorije do 87 kilogramov, oziroma na šestem mestu olimpijske kategorije nad 80 kilogramov. Na slednji lestvici je Trajković (z dodanimi junijskimi točkami) na 25-tem mestu. Naš prvak, ki je v tem letu sedemkrat prišel do točk za svetovno lestvico (največ, deset jih je prejel za zmago na OP Slovenije), si je izboril pet točk, medtem ko je Larin upravičil vlogo favorita in dobro formo pred olimpijskimi igrami, saj je dosegel dvanajst točk in z njihovo pomočjo napredoval v polfinale. V njem je Rus s 6:1 premagal Turka Alija Sara, v finalu pa s 4:3 Serdarja Yuksela, ki prav tako zastopa turške barve. Za nekatere potnike na olimpijske igre je bil Luksemburg zadnja tekmovalna postaja pred Riom. Zato je sedaj na vrsti analiza učinka na tem turnirju, nato pa sledi finalno odpravljanje napak in zaključna faza priprav na olimpijske igre. Omenimo sobotne zmagovalce v članskih kategorijah. Z novimi desetimi točkami se bodo v ženskih kategorijah ponašale Izraelka Michal Zrihen (-46 kg), Turkinja Ipek Cidem (-49 kg), Turkinja Durdane Altunel (-53 kg), Belgijka Raheleh Asemani (-57 kg), Italijanka Daniela Rotolo (-62 kg), Madžarka Rebeka Furedi (-67 kg), Britanka Jade Slavin (-73 kg) in Francozinja Gwladys Epangue (+73 kg), v moških pa Irec Jack Woolley (-54 kg), Rus Mikhail Artamonov (-58 kg), Azerbajdžanec Mahammad Mammadov (-63 kg), Azerbajdžanec Aykhan Taghizade, (-63 kg), Turek Berkcan Sungu (-74 kg), Azerbajdžanec Milad Beigi Harchegani (-80 kg), Rus Vladislav Larin (-87 kg) in Kubanec Rafael Castillo (+87). Danes bodo v Luksemburgu izpeljali še turnir v mladinski in kadetski kategoriji.