V Zenici se je nabralo kar nekaj medalj

Ta konec tedna so imeli slovenski taekwondoisti priložnost, da tekmujejo na tekmi svetovnega pokala (G1) nedaleč od Slovenije. V Zenici so organizirali dvodnevno Odprto prvenstvo BiH. Prvi dan so tekmovali v kadetski in mladinski konkurenci, danes pa so bili na programi dvoboji v članski kategoriji. Naši izkušenejši borci so prišli do petih medalj. Na najvišjo stopničko se je v kategoriji nad 87 kilogramov povzpel Nik Auguštin. Drugo mesto je v kategoriji do 87 kilogramov osvojil Ivan Trajković, v kategoriji do 74 kilogramov pa Tilen Ajhmajer. Na tretjo stopničko za zmagovalce pa sta se povzpela Patrik Divković (-87 kg) in Ana Petrušić (-53 kg). V največ dvobojih – štirih – je bil uspešen Albanec Adieni Bajrami (-58 kg). Trajković in Ajhmajer sta zmagala v dveh, Auguštin, Divković in Petrušić v eni, medtem ko sta Milosavljevićeva in Koren izgubila prvi dvoboj. Nik Auguštin, zmagovalec Tuzle je za zlato medaljo z 28:13 ugnal Srba Viktorja Puškića. Ivan Trajković je suvereno opravil s Hercegovcem Karlom Gajićem (22:1). Zanesljivo je ugnal Hrvata Hrvoja Sepa (15:2). V finalu pa ga je čakal Dalmatinec Dinko Segedin, ki je v polfinalu premagal Patrika Divkovića z 8:6. A do dvoboja ni prišlo, saj je Trajković z drugim mestom že osvojil maksimalno letno število točk za svetovno lestvico. Ker ni hotel tvegati poškodbe pred tekmo Velike nagrade Bolgarije, ki bo naslednji teden v Sofiji, se je finalu odrekel. Zaradi poškodbe roke je finale predal Tilen Ajhmajer, ki je pred tem zmagal dva dvoboja in si s tem zagotovil srebrno medaljo. Ana Petrušić se je zaustavila v polfinalu, v katerem jo je ugnala Madžarka Luca Patakfalvy. Pred tem je Petrušićeva premagala Hrvatico Antonio Krajnović. Sandro Milosavljević je v prvem krogu premagala kasnejša zmagovalka kategorije do 62 kilogramov, Hrvatica Lucija Domić.

V soboto je rezultat dneva na Odprtem prvenstvu BiH med Slovenci dosegel Lin Kovačič, ki je bil najboljši v mladinski kategoriji do 63 kilogramov. Opravil je tri dvoboje, v finalu je z 21:8 premagal Vita Jelića, tekmovalca Pantere. Nemanja Vasić je izgubil v prvem krogu kategorije do 59 kilogramov. Piadora in Larisa Lončarič, ki sta se borili v kategoriji do 52 oziroma 55 kilogramov, sta tudi izgubili v prvem dvoboju. Mariborski KBK je med kadeti zastopal še Jaka Babič, ki se je prav tako poslovil po prvem dvoboju.