Več kot uspešno v Avstriji (6.6.2011)

Vse tri slovenske reprezentance, kadetska, mladinska in članska, v WTF taekwondoju so nastopile na mednarodnem turnirju A-kategorije (svetovni pokal) v Avstriji, kjer so osvojile devet medalj.

Najbolje so se odrezali člani Franka Anič, Jure Pantar in Nuša Rajher. Aničeva je v kategoriji do 67 kg suvereno dobila vse tri borbe in zasluženo osvojila zlato medaljo. Dve borbi in zlato medaljo je osvojila tudi Rajherjeva, ki je v prvi borbi visoko, z 12:0, odpravila predstavnico Norveške in nato bila v finalu z 11:4 boljša od tekmovalke iz Turčije.

Ivan Trajkovič (moder) je v Avstriji klonil šele v finalu (Foto: Aleksandar Golović)

Pantar je na tekmovališče stopil kar petkrat. Z 8:2 je bil najprej boljši od predstavnika Kanade, nato je z 6:5 premagal francoskega reprezentanta, v tretji borbi je s 6:2 ugnal Norvežana in v polfinalu z 9:7 še predstavnika Velike Britanije. V finalu se je nato pomeril z drugim predstavnikom Norveške, ki je užival veliko podporo sodnikov. Slednji Juretu niso priznali točk za uspešno izveden udarec v glavo, Norvežan pa tudi ni dobil opomina in negativne točke zaradi izogibanja borbi. Kljub temu je bila na koncu športna sreča na strani Pantarja, saj so ob rezultatu 2:2 sodniki zmago le prisodili njemu.

Drugi mesti sta med člani zasedla Gregor Pirš (do 74 kg), ki je po treh zmagah v finalu moral priznati premoč nasprotnike iz Nemčije, in Ivan Trajkovič (do 80 kg), ki je zmagal štirikrat, v finalu pa izgubil proti enemu najboljših taekwondoistov sveta, Aaronu Cooku iz Velike Britanije.

Uspeh članov so dopolnili mladinki Ana Petrušič (do 52 kg) in Dunja Lemajič (do 63 kg) ter kadeta Maša Lemajič (do 52 kg) in Jure Peklaj (nad 65 kg). Petrušičeva je po štirih zmagah v finalu tesno izgubila proti predstavnici Francije in tako osvojila drugo mesto, medtem ko je Dunja Lemajič klonila po podaljšku v polfinalu in tako osvojila bron. Bron si je prav tako priborila Maša, medtem ko je bil Peklaj srebrn.

Letošnje Odprto prvenstvo Avstrije je zaznamovala visoka udeležba, saj je na turnirju nastopilo preko 1.000 tekmovalk in tekmovalcev z vsega sveta. Šlo je namreč za zadnji turnir najvišje kategorije pred julijskimi kvalifikacijami za nastop na olimpijskih igrah v Londonu 2012, tako da so ga reprezentance izrabile za preverjanje forme.